Boháči z Kodaně: 5 nejlépe placených českých hokejistů z mistrovství světa

Hokejový šampionát v Kodani je v plném proudu. Češi se už ve čtvrtek v 16.15 hodin postaví výběru ze Spojených států amerických, které vede obávaný útočník Patrick Kane. Hvězda Chicaga Blackhawks a trojnásobný vítěz Stanley Cupu patří s ročním příjmem přes 300 milionů korun mezi vůbec nejlépe placené hráče NHL. V porovnání s českými hráči je to naprosto jiná galaxie. A když je řeč o svěřencích Josefa Jandače, tak se pojďme podívat na to, kdo z našich hvězd je v největším balíku! Vybrali jsme pouze hráče, kteří působí v NHL, jejich plat je tak veřejně dohledatelný.
Expres.cz Expres.cz
  23:30
1/6

Dmitrij Jaškin

Supertalent, který hraje v první lajně s Davidem Krejčím a Davidem Pastrňákem, byl draftován do NHL už v roce 2011. Nováčkovský kontrakt s týmem St. Louis Blues podepsal v dubnu roku 2013. S Jaškinem jsou za mořem spokojení, a proto s ním smlouvu v roce 2016 prodloužili. 

Dmitrij Jaškin slaví gól proti Rusku.

Dmitrij Jaškin slaví gól proti Rusku.

Kontrakt by mu měl zajišťovat necelých sedmnáct milionů korun ročně. Pokud bude ale pokračovat v dobrých výkonech, které zatím předvádí na šampionátu v Kodani, tak se jistě velmi brzy dočká výrazného přidání.Komentáře