Tragická smrt dvou dívek pod vlakem v Mlékojedech: Mohla za ni šílená hra z Ruska?

Denis si nejspíše vzal život kvůli pošahané hře z Ruska. | foto: Koláž Expresu

Míří odporná ruská hra do Čech? V sobotu večer dvě dívky srazil vlak v Mlékojedech a některá fakta dávají vyšetřovatelům právo myslet si, že šlo o sebevraždu. Zabily se snad tyto dívky kvůli hře Modrá velryba? Pokud ano, tak tu máme tedy pořádný problém. Jak tato hra vlastně funguje a odkud pochází?

V Mlékojedech na Mělnicku srazil vlak dvě asi patnáctileté dívky. Jedna z nich měla podle informací TV Nova předtím psát na sociálních sítích o sebevraždě. Policie zatím k případu další informace nezveřejnila.Mezitím se ale na sousedním Slovensku rozbíhá podobný případ. Před několika dny se zabil šestnáctiletý chlapec Denis, který se rozhodl skočit pod vlak. Podle jeho přátel měl tento školák hrát Modrou velrybu, šílenost pocházející z Ruska. Mohla tato hra i za smrt dvou českých dívek?

Jak tahle podivná zábava vlastně funguje? Takzvaný správce Modré velryby účastníkům hry zadává různé úkoly. Celkem je jich padesát, na každý den jeden. Zpočátku se jedná o lehké věci, například nakreslit onu modrou velrybu nebo zveřejnit nějaké jiné heslo na sociální síť.

Slovenský mladík skočil pod vlak, proč to ale udělal?

Slovenský mladík skočil pod vlak, proč to ale udělal?

Postupem času jsou úkoly více a více nechutné a bolestivé. Účastníci hry jsou například nuceni řezat se po těle. Posledním úkolem je sebevražda a kdo ji spáchá, tak hru úspěšně dokončil.

Proč děti ale po prvním divném úkolu s touto hrou neseknou? Není to tak jednoduché! Lidé, kteří zadávají úlohy, totiž těmto „výtržníkům“ vyhrožují a doslova je k sebevraždě donutí.

Tento mladík má být jedním ze správců hry Modrá velryba.

Tento mladík má být jedním ze správců hry Modrá velryba.

Výše zmíněný Denis není jediným mládežníkem, který si na Slovensku v posledních měsících sáhl na život a je spojovaný s hrou Modrá velryba.

Už v březnu se oběsila čtrnáctiletá dívka ze slovenské Rožňavy, odkud pocházel právě i Denis. Z Ruska se tedy velice nebezpečná hra šíří i směrem na západ, pobláznila Modrá velryba už opravdu i české děti?

Fotogalerie

Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:50 7. srpna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  100
 • Trapas
  54
 • Super
  23
 • Cože
  22
 • Sladký
  20
 • Haha
  18


Komentáře