Muž, který udal hráčku Modré velryby: Policie nemá páru, řeší to speciálové

Ruští teenageři páchají sebevraždy kvlůli internetové hře (ilustrační foto). | foto: Profimedia.cz

Je Modrá velryba opravdu v Česku? Výskyt ruských kurátorů, kteří se snaží donutit děti k sebevraždě, se často zpochybňuje. I tak ale přibývá mladistvých, kteří se z nepochopitelných důvodů snaží „dostat do hry“. David K. z Prahy o některých takových odvážlivcích věděl, neváhal a ihned informoval policii. Co se na stanici dozvěděl?

Fenoménem internetu je v poslední době nechutná sebevražedná hra původem z Ruska. Výskyt Modré velryby v České republice potvrdila před časem i policie ČR, ale mnoho lidí tento fakt zpochybňuje.



V Česku se prý „ti praví kurátoři“ nevyskytují, ale je tu mnoho lidí, co si na ně hraje. Trpělivost došla Davidovi K. z Prahy. Dvaačtyřicetiletý muž věděl o dvou dívkách, které se chlubily tím, že jsou ve hře! Jak zakročil?

„Šel jsem okamžitě na policejní stanici, kde jsem řekl všechno, co vím,“ řekl pro Expres.cz David K., který se k „hráčkám“ Modré velryby dostal přes svou desetiletou dceru.

Na policejní stanici muž oznámil mimo jiné také adresu jedné z dívek. Reakce strážníků ho ale hodně překvapily. „Měli mne, s prominutím, za vola. Netušili, která bije, a zpočátku si možná i mysleli, že si z nich dělám legraci.“

Nakonec svůj postoj přehodnotili. „Přijeli kvůli tomu dokonce strážníci, kteří tvrdili, že jsou ze speciální jednotky. Ihned šli hledat podezřelou dívku. Našli ji na hřišti a mluvili jak s ní, tak i s jejími rodiči.“

Tak takhle se chlubila jedna z dívek.

Tak takhle se chlubila jedna z dívek.

Jednotka, která se podle Davida K. zabývá výskytem Modré velryby v České republice, už řešila údajně několik podobných případů. „Tihle narozdíl od těch na stanici ihned věděli, o co se jedná.“

I přestože je výskyt hry Modrá velryba v Česku zpochybňován, tato původem ruská „kratochvíle“ pobláznila zdejší mládež. Na sociálních sítích můžete nalézt zástupy teenagerů, kteří se snaží dostat se do hry a tráví čas hledáním klíčových slov souvisejících s touto podivnou zábavou.

Fotogalerie



Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:22 18. srpna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  16
 • Trapas
  11
 • Tvl
  11
 • Super
  8
 • Cože
  8
 • Sladký
  8


Komentáře