Zbývá nám 13 dní! Dívky se řezají kvůli Modré velrybě, otec jde na policii

České děti kvůli ruské hře blázní a ubližují si. | foto: Facebook

I - Modrá velryba je v Česku, ale nejspíše v poněkud jiné formě než v zemi, kde propukla. Sebevražedná hra v Rusku prý připravila o život více jak sto dětí, teď se první „hráči“ objevují i u nás. Něco tu ale nehraje...

Zájemci o účast v sebevražedné hře z Ruska, musí pomocí hashtagů vyzvat kurátory, aby s nimi začali komunikovat. Ti jim pak v následujících padesáti dnech dávají jeden divný úkol za druhým, a tím posledním je sebevražda!Redakci Expres.cz se svěřil s mrazivými informacemi David K. z Prahy. Tento dvaačtyřicetiletý muž se bojí o kamarádky své dcery, které prý hrají Modrou velrybu. „Ta jedna tvrdí, že ji zbývá třináct dní. Mám strach, že si něco udělá.“

Desetiletá dívka z Prahy chodí ven pravidelně s kamarádkami ze sídliště, teď se ale o ně společně se svým otcem bojí. Dvě z nich se jí totiž svěřily, že hrají sebevražednou hru Modrá velryba.

„Nejprve jsem jim nevěřila, ale teď už to začíná být zvláštní. Vůbec se s nikým nebaví, odmítají se mnou chodit ven a posílají mi fotky, jak se řežou,“ svěřuje se mladá školačka.

Dívka prý podobných věcí je schopná.

Dívka prý podobných věcí je schopná.

Na svých kamarádkách brzy zpozorovala velkou změnu co se týče chování. „Obě se chovají úplně jinak. Navíc jsem je nikdy neviděla s dlouhým rukávem. Od té doby, co posílají fotky, kde mají pořezané ruce, tak nosí dlouhá trička pořád,“ říká ustrašená dívka, která tím naznačuje, že dívky si možná doopravdy záměrně ubližují.

Dívka se snaží řezat, moc ji to ale nejde, že?

Dívka se snaží řezat, moc ji to ale nejde, že?

Celou situaci chce řešit rázným způsobem David K., otec dívky, která se s „hráčkami“ Modré velryby kamarádí. „V úterý půjdu na policii a oznámím jim to. Sami nás k tomu přece vyzvali.“

Výskyt Modré velryby potvrdila policie ČR ve čtvrtek a od té doby přibývá dětí, které se snaží „dostat do hry“. Některé zdroje (jako například slovenský youtuber Zlý Zajo) uvádějí, že na českém a slovenském Facebooku se pohybuje spoustu falešných kurátorů.

Dívce se prý ozval kurátor.

Dívce se prý ozval kurátor.

Ti se snaží napodobit ty pravé a skrz sociální síť šikanují děti, které mají mylný dojem, že se doopravdy dostaly do hry. Opravdoví „kurátoři“ totiž jsou nejspíše jen na „ruském facebooku“, tedy na síti vkontakte.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:25 16. srpna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  33
 • Super
  21
 • Trapas
  19
 • Haha
  12
 • Cože
  11
 • Sladký
  7


Komentáře