Smrt Terezy (+18) z Mlékojed pod koly vlaku: Měla vážnou nemoc! Byl to důvod?

  •   14:01
  • diskuse
  • Tereza F. (+18) ve středu ráno skočila pod vlak v obci Mlékojedy
  • Co ji k činu vedlo, se zatím neví
  • Dívka trpěla vzácnou oční poruchou, kvůli které ztrácela zrak
  • Na stejném místě zahynuly před měsícem jiné dvě mladé dívky
  • I v jejich případě se mluvilo o možnosti sebevraždy

Tereza bývala veselá dívka, v poslední době se však něco změnilo. | foto: Facebook

Život Terezy F. (+18) vyhasl tragicky pod koly vlaku ve středu ráno. Pro většinu lidí je nepochopitelné, proč si dívka, které zdánlivě nic nechybí, sáhla na život. Ne každý ale nejspíš ví, že Terezka trpěla vzácným onemocněním, které jí pořádně komplikovalo život. Mohlo to být důvodem, proč se jí nechtělo žít?

Tereza (+18) z Tišic navštěvovala neratovické Gymnázium Františka Palackého a patřila mezi třídní premianty. Kromě toho hrála na klávesy a flétnu. To všechno jí však stálo mnohem větší úsilí než běžného člověka. Tereza totiž téměř neviděla!Přestože neměla ani jednu dioptrii, viděla dívka velice špatně. Ze začátku o tom nikomu neřekla, protože nechtěla rodičům dělat starosti.

Až když nedokázala spočítat žádné příklady ze zadání na tabuli, protože na ni neviděla, vyšlo její tajemství najevo. Zpočátku se zdálo, že její problém vyřeší brýle, ale bohužel lékaři zjistili, že Tereza trpí poruchou očních nervů.

Nemoc, které se říká drúzové papily, se obvykle vyskytuje u starých lidí, kteří nakonec zcela oslepnou. V České republice je jen 5 lidí v mladém věku, které toto zákeřné onemocnění postihlo. Přesto se Tereza snažila nezaostávat za svými vrstevníky a ve škole měla stále dobré výsledky, i když si občas musela pomáhat lupou a učebnice a knížky měla nahrané na CD. Nemoc se ale zvolna zhoršovala, a tak se mladá dívka musela vyrovnat s vědomím, že jednou oslepne úplně.

Mohlo to být důvodem, proč ve středu ráno spáchalo děvče sebevraždu? Život s takovými vyhlídkami jistě není růžový a křehká povaha, jakou Tereza byla, by se s nimi mohla jen obtížně vyrovnávat.

V Mlékojedech tak momentálně panuje tíživá atmosféra. Jedná se totiž již o několikátou tragédii za poslední měsíc, která se v obci na trati odehrála. Kromě mladého muže, kterého vlak nešťastnou náhodou srazil, zahynuly také dvě mladé dívky, které svou smrt nejspíš plánovaly.

S dvěma dívkami, které zemřely pod koly vlaku, se Tereza znala.

Fotogalerie

Komentáře