5 malých sígrů z Česka, jejichž jména nesmíte znát, protože jim nebylo 15. Na rukou mají krev

Čtrnáctiletý Daniel skončil za Eliščinu vraždu v diagnostickém ústavu. | foto: koláž Expres.cz

Ještě ani nedokončili základku a už mají v trestním rejstříku flastr, někteří dokonce té nejtěžší povahy - vraždu. Kdo jsou a jak se jmenují veřejnost nesmí vědět. Jsou chráněni zákonem. Podívejte se na případy známé veřejnosti nejen z historie, ale i ze současnosti. Zločinci, mladí vrazi, většinou skončili ve výchovných ústavech. Z nich v osmnácti letech odcházejí s čistým štítem. Přesně jak nařizuje zákon.

1.Třináctiletý školák chtěl zavraždit pětiletou dívku

Tenhle případ máme v paměti ještě z letošního dubna. Třináctiletý školák z Děčína svoji pětiletou neteř nejdřív svlékl, pak ji začal bít a kopat. Dokonce ji prý měl zneužít. Když s mučením skončil, dívenku spoutal, její tělo zakryl větvemi a odešel.Dívce se ale podařilo z provazů vyprostit a nahá utíkala směrem k Děčínu. Nahé pobíhající holčičky si všimli lidé u jednoho z domů a poté, co jim popsala muka, která zrovna prožila, okamžitě zalarmovali policii (psali jsme zde).

Neplnoletý strýc potrestán nebude, jak v neděli informovala TV Nova. V osmnácti si mladý násilník může požádat o novou identitu a čistý trestní rejstřík.

2.Valentýnský vrah z Teplic

Daniel B., čtrnáctiletý vrah vrstevnice Elišky B., skončil ve výchovném ústavu v Boleticích na Děčínsku a izolace od běžného života je zřejmě jediný trest, který ho čeká. Vzhledem k nízkému věku totiž není trestně odpovědný.

Elišku Daniel zavraždil v polovině února v teplické čtvrti Řetenice. Kriminalisté ho objevili za necelých 24 hodin. „Vzhledem k tomu, že osoba je mladší 15 let, není tedy trestně odpovědná, bude věc odložena,“ řekla už dříve krajská policejní mluvčí Jana Slámová.

Daniel vyznával styl EMO.

Daniel vyznával styl EMO.

Chlapce už dříve vyšetřovala policie kvůli pokusu o těžké ublížení na zdraví, když měl minulý rok hodit svého soka v lásce do výtahové šachty.

3.Vražda v Kmetiněvsi

Ačkoli je tento případ už z roku 2004, zapomenout se na něho jen tak nedá. Vždyť kdo by si nepamatoval náročnou pátrací akci, při níž byl stovkám mužů z Kmetiněvsi a okolí odebrán vzorek DNA? Výsledek pak dovedl vyšetřovatele až k vrahovi.

Pokus o snížení hranice trestní odpovědnosti

V trestním zákoně účinném od 1. ledna 2010 byla sice hranice 15 let snížena na 14 let, ale ještě než tento zákon nabyl účinnosti byla tato hranice vrácena zpět na patnáct let.

Jaké bylo pro ně překvapení, když se ukázalo, že třináctiletou Barboru N. zavraždil její o rok starší kamarád Robert P.

Znalecké posudky u Roberta potvrdily rozsáhlou duševní a sexuální poruchu. Podle znalců si vraždu do posledního detailu naplánoval, svou oběť nejprve zabil, poté ji sexuálně zneužil.

Robert putoval do ochranné léčby ve výchovném ústavu, ze kterého jako dospělý odešel v lednu 2010. Následně si změnil identitu a momentálně by si měl odpykávat tříletý trest za loupežné přepadení.

Vrah z Kmetiněvsi v roce 2014 u soudu. Od soudu odešel s trestem za loupežné přepadení.

Vrah z Kmetiněvsi v roce 2014 u soudu. Od soudu odešel s trestem za loupežné přepadení.

4.Stařenku ubodali nůžkami

Šest chlapců ve věku od 11 do 18 let se spolu s otcem dvou útočníků podílelo na vraždě jednaosmdesátileté ženy z Olešnice na Rychnovsku. Starší ženu v srpnu 2004 ubodali nůžkami kvůli penězům. Některým nezletilým chlapcům byla soudem nařízena ochranná výchova. Jestli znovu nesedí, dnes jsou za tuto vraždu už dávnou volní.

5.Čtrnáctiletý podřízl spolužáka

V říjnu 2004 otřásla Českem další vražda nezletilého. V blízkosti kulturního domu v Hanušovicích na Šumpersku bylo nalezeno tělo třináctiletého chlapce s bodnými ranami a podřezaným krkem.

Kriminálka ještě ten den zadržela čtrnáctiletého chlapce, který se k vraždě spolužáka přiznal. Když ho sebrali, měl u sebe ještě vražednou zbraň, se kterou mladšího chlapce podřízl. Mladík byl umístěn do psychiatrické léčebny.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:10 15. prosince 2016. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  89
 • Cože
  38
 • Haha
  28
 • Trapas
  22
 • Super
  21
 • Sladký
  20


Komentáře