Mladá šoférka za volantem usnula, neřízené auto zastavilo o strom

Boční náraz do stromu probudil mladou řidičku, která za volantem terénního auta usnula. Havarovala tak střízlivá poté, co se probudila, lekla a začala prudce brzdit. Při nehodě se navíc zranila. Škoda je sto tisíc korun.

Pět set korun pokuty uložili dopravní policisté na Šumpersku devatenáctileté dívce, která usnula za volantem a havarovala. Nehoda se stala na silnici číslo III/31537 mezi obcemi Nemile a Zábřeh. Řidička jela v autě značky Suzuki. Podle vyjádření samotné řidičky vyplývá, že jela ve směru od obce Nemile a při projíždění rovného úseku usnula,“ vysvětlila policejní mluvčí Irena Urbánková.Podle policistů měla začít prudce brzdit. Následkem toho vozidlo vyjelo vpravo mimo komunikaci, narazilo do travnatého svahu, přetočilo se a narazilo levým bokem do stromu. Při nehodě došlo ke zranění řidičky, alkohol byl u ní vyloučen orientační dechovou zkouškou,“ řekla mluvčí.

Celková škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 100 000 korun. Na travnatém svahu a stromu na 1 000 korun. Řidičce byla uložena pokuta ve výši 500 korun,“ doplnila Urbánková.

Komentáře