Čtvrtfinálový soupeř je pro nás prašť jako uhoď. Hrůzu střídá děs!

Pondělním zápasem s týmem Rakouska končí pro českou reprezentaci boje v základní skupině mistrovství světa v dánské Kodani. A tím také pohoda jazz, s jakou v posledních třech zápasech čeští borci přehrávali papírově slabší soupeře. Čeká nás totiž výkvět skupiny B a kterýkoliv soupeř pro nás bude oříškem.

Teprve v úterý večer se s konečnou platností dozvíme, kdo bude čtvrtfinálový soupeř našich hokejistů na mistrovství světa. Ale že bychom si některého z nich mohli přát více než dalšího, to určitě ne. S největší pravděpodobností opustíme kodaňskou skupinu A na třetím místě.

V první čtveřici skupiny B máme aktuálně neporažené USA, rozjetý finský rychlík, Dánsko a Kanadu. Že by se to změnilo a Kanada neuspěla proti Lotyšsku, není příliš pravděpodobné.

Český hokejový tým už s jistotou nenarazí na čtvrtý tým skupiny B, protože by skončil nejlépe druhý, jenže Slováci proti Rusům neuspěli.

Narazíme tedy na USA, Finsko, Dánsko či Kanadu. V úterý ještě hrají Američané proti Finsku v přímém souboji o první místo. Úspěšnějšímu celku by se měl náš reprezentační tým vyhnout, protože pravděpodobnost, aby skončil čtvrtý, je prakticky nereálná.

Vyrovnané síly na špičce skupiny v Herningu nás budou nutit do poslední chvíle vyhlížet soupeře, ale jisté je jedno. Ani jeden ze soupeřů pro nás nebude jednoduchý. Americký důraz, finská rychlost, kanadské nasazení? Jisté je, že musíme přehrát kohokoliv, pokud chceme pomýšlet na některou z medailí.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:30 11. září 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  16
 • Haha
  10
 • Tvl
  10
 • Cože
  9
 • Trapas
  9
 • Sladký
  9
Komentáře