Od anorexie a bulimie až k mistrovství světa! Odvážná Češka se nevzdala

Horňáková má dokonale pevné tělo. | foto: archiv Andrey Horňákové

Z Andrey Horňákové (21) je dneska juniorské mistryně České republiky 2015 v Bikiny fitness a na Mistrovství světa se dokonce umístila na třetím místě, ne vždy se ale mohla pyšnit vypracovanou postavou. K dokonalému tělu jí kupodivu pomohly hloupé poznámky z jejího okolí. Nejvíce sexy trenérka u nás, Andrea Horňáková, promluvila o svém těžkém dospívání.

Z nevýrazné a oplácané holky se vyklubala krásná a sexy žena, která rozdává pozitivní energii na potkání. Důvod, proč tak učinila je, že chce motivovat všechny kolem sebe, kteří jsou se sebou nespokojení, ale nemají dostatek odvahy nebo chuti s tím něco dělat.

Andrea v době, kdy se ještě nevěnovala bikiny fitness.

Andrea v době, kdy se ještě nevěnovala bikiny fitness.

Andrea neměla úplně lehké dospívání. Od malička se věnovala sportu a měla bezstarostný život, ale zlom v jejím životě nastal, když přišla puberta. Nic ji nebavilo, aktivní život vyměnila za pohodlný s partou kamarádů a opustila všechny koníčky, kterým se do té doby věnovala.

Přišlo období bez pohybu a poflakování se venku s kamarády.

Fotogalerie

Nikdy jsem nebyla od přírody drobné postavy, ale tehdejší životní styl bez pohybu se na mém těle začal podepisovat. Kila šla nahoru,“ svěřila se Horňáková, která se poprvé začala potýkat s komentáři na její ne příliš dokonalou postavu.

Místo pláče se ale rozhodla začít cvičit. Díky nešťastné lásce ale začala až nezdravě hubnout.

Ze stresu jsem často nemohla jíst a tím jsem samozřejmě rychle hubla. Napadlo mě, že toho využiju a začala jsem se zajímat víc o stravu, ale myslela jsem si, že čím méně jídla a více sportu, tím lépe. No, ale to fungovalo a já hubla a hubla, čím dál více cvičila a méně jedla. Nakonec se o mě začalo šuškat, jestli nemám anorexii. Já si ale připadala skvěle. Konečně jsem měla to, co jsem vždycky chtěla, byla jsem vyhublá na kost.“ říká Andrea, která dneska na toto období svého života vzpomíná s hrůzou.

Její hladovění vystřídalo přejídání a měla nakročeno k bulimii. To tělo nemohlo vydržet a tak si všechno ukládalo a za krátkou dobu měla zase 10 kilo nahoře. To byla pro ni poslední kapka. Andrea se zhroutila a musela najít odbornou pomoc.

Andrea na jedné ze soutěží.

Andrea na jedné ze soutěží.

Nyní má sama dva cíle. Sbírat úspěchy soutěžích v Bikiny fitness a pomáhat lidem, kteří hledají sami sebe, i proto se věnuje naplno psychickému tréninku ostatních. Sama si prošla peklem a dokáže se vcítit.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:00 27. června 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  23
 • Cože
  11
 • Sladký
  11
 • Tvl
  9
 • Haha
  7
 • Trapas
  7
Komentáře