Režisér Krobot naštvaně utekl ze Lvů, naštvalo ho snad, že nedostal cenu?

O úprk večera z 25. ročníku předávání filmových cen Český lev se postaral Miroslav Krobot. Jenom několik minut po skončení televizního přenosu opustil i se svou manželkou Hanou Doulovou prostory Rudolfina. A podle jeho výrazu ve tváři bylo zřejmé, že byl dost rozladěný.

Neunesl snad Miroslav Krobot porážku na plné čáře? Zatímco jeho snímek Kvarteto měl osm nominací na Českého lva, ale neproměnil ani jednu z nich, rodinný film Bába z ledu Bohdana Slámy z patnácti nominací získal rovných šest sošek.

A nejen to! Miroslav Krobot neuspěl ani v přímém souboji se samotným Bohdanem Slámou. Oba pánové totiž své filmy nejen režírovali, ale napsali k nim také scénář. Sláma obě nominace proměnil, kdežto Krobotovi zbyly jen oči pro pláč, v jeho případě zlost.

Nakonec nemuselo jít o nic osobního proti konkurentovi, ale spíš o vzdor vůči akademikům, kteří stejně jako loni preferovali jedno dílo před ostatními. Zatímco loni na plné čáře vyhrál Masaryk, kterého do té doby v kině vidělo jenom několik stovek lidí, letošní Lvy ovládla Bába z ledu.

Ať je to, jak chce, filmy by se měly dělat pro diváky, a ne kvůli cenám. Jeden spokojený divák totiž znamená mnohem víc než tucet nespokojených akademiků. A toho by se měl Miroslav Krobot držet.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 21:40 9. července 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  68
 • Super
  51
 • Tvl
  23
 • Haha
  22
 • Sladký
  17
 • Cože
  16
Komentáře