Plánuje se zemětřesení v TOP 09? Kalousek skončí, až sám řekne, hádá politolog

Špatný výsledek v předvolebním průzkumu? To pozici Miroslava Kalouska ani jiného důležitého člena TOP 09 nemůže ohrozit. Alespoň to si myslí mladý politolog Matěj Trávníček, který poskytl Expresu exkluzivní rozhovor.

Předvolební průzkum z dílny Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) necelý měsíc před volbami ukázal, jak na tom jednotlivé partaje jsou. Mezi strany, které by se kvůli malému procentu hlasů nedostaly do Poslanecké sněmovny, patří „Kalouskova“ TOP 09. Ta by podle výše zmíněného průzkumu dostala pouze 4,4 %. Pokud takto volby dopadnou, můžeme čekat zemětřesení uvnitř této strany? Na to a mnohem více jsme se zeptali politologa Matěje Trávníčka.

„Nečekám, že tenhle průzkum sám o sobě spustí nějaké vnitrostranické zemětřesení nebo přinese zásadní změnu strategie. Na to ostatně není už příliš času a začít teď zmatkovat by mohlo straně přinést více škody než užitku,“ říká Expresu Trávníček.

Podle mladého politologa je navíc naprosto nereálné, že by sebevětší volební porážka ohrozila předsedu TOP 09 Miroslava Kalouska. Ten je v současné době prakticky neodvolatelný.

Kalousek je podle politologa Trávníčka neodvolatelný.

Kalousek je podle politologa Trávníčka neodvolatelný.

„Pozice Miroslava Kalouska je velmi pevná a platí, že Kalousek v čele TOP 09 skončí, až když Miroslav Kalousek řekne,“ míní politolog.

Jak si „Kalouskova“ TOP 09 u voličů skutečně povede, bude známo již brzy. Volby do Poslanecké sněmovny jsou naplánované na 20. a 21. října.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:00 27. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  9
 • Trapas
  9
 • Sladký
  7
 • Tvl
  7
 • Super
  6
 • Cože
  5


Komentáře

Expres.cz