Humor, který ho přešel: Jak si Kalousek dělal před sedmi lety srandu z Pirátů

Miroslav Kalousek se setkal se zástupci pirátské strany už před sedmi lety. Tehdy šlo ještě o uskupení, které nemělo šanci dostat se do Poslanecké sněmovny a stejně je zřejmě vnímal i Kalousek. Před tím než odešel vykonávat své pracovní povinnosti, rozdal jim předseda TOP 09 pár podpisů a podle se záběrů zdá, že byl v tu chvíli navíc ve značně dobré náladě.

Dalo by se to nazvat jako podpisy smrti, které ovšem byly smrtící pro Miroslava Kalouska. Ze zástupců pirátské strany si dělal srandu a podpisy, které jim rozdával, byly z jeho strany spíše výsměchem. Mezi lidmi, s nimiž se Kalousek bavil, byl také Ivan Bartoš, dnešní předseda strany, který Kalouskův podpis s díky odmítl. To ještě Miroslav Kalousek nevěděl, že za sedm let bude mít strana Ivana Bartoše ve volbách o skoro pět a půl procenta více hlasů než TOP 09.

Dost možná tenkrát Miroslav Kalousek ani pirátskou stranu nebral jako politické uskupení, ale jako skupinu nadšenců, kterým se něco nelíbí. Ovšem dnes, kdy je Česká pirátská strana třetí nejsilnější stranou v zemi, by se měl mít Kalousek na pozoru.

Kalousek se do Pirátů opřel už tenkrát se slovy: „Chcete si přisvojit majetek někoho jiného?“ čímž narážel na anarchistické sklony pirátských stran. Jak se bude jejich další setkání vyvíjet? Na to se můžeme nyní dívat živě na televizních obrazovkách.

Jisté je jedno. Teď by se mohlo Kalouskovi stát, že si na oplátku užije vlastní medicíny od Pirátů.

Fotogalerie

Komentáře