Manželce cvaklo, skončím jako Řepka! Choť herečky Chytilové promluvil o drsném rozvodu

Ivan Jurka nám poskytl rozhovor o své rodinné situaci. | foto: Facebook Miriam Chytilové

Poté, co jsme jako první informovali o dramatickém rozvodu a šílených scénách v domě herečky Miriam Chytilová (51), se rozhodl promluvit její manžel, politik Ivan Jurka (50). Ten ani nyní nešetřil ostrými slovy a manželku obvinil z nevěry a manipulace.

Miriam Chytilová a otec jejich dcer Ivan Jurka spolu komunikují už jenom prostřednictvím svých právních zástupců. Jak jsme vás již informovali, oblíbená dabérka a herečka obvinila radního městské části Praha 12 z domácího násilí a dokonce jej nechala vykázat ze společné domácnosti. Důvodem měly být Jurkovy časté vulgární výpady.Z nahrávek, které pořizovala dcera herečky a které má redakce Expresu k dispozici, je zřejmé, že k divokým hádkám v jejich modřanské vile docházelo a Jurka sprostě nadával manželce i dcerám. Rozhodli jsme se proto politika kontaktovat, aby se k celé věci vyjádřil.

Je pravda, že vás manželka obvinila z toho, že ji psychicky týráte a byl jste vykázán z domu?

Ano. To je samozřejmě dneska moderní, že si ženy začnou stěžovat na domácí násilí, i když to není pravda. Že bych byl několikrát vykázán a stíhán? Bohužel. Pravděpodobně to dopadne tak, že bude stíhaná pro podvod a vydírání paní Chytilová. V současné době jsem to já, kdo je okraden. Manželka vyměnila klíče u domu. Jsou tu i další věci, které vyšetřuje soud a policie.

O co vás manželka okradla?

O majetek. Dovedete si představit, že vám někdo vymění klíče od domu, kde máte všechny věci? Je několik trestních oznámení na paní Chytilovou. Celá věc je u soudu a řeší se. Nechtěl jsem použít násilí a za doprovodu policie vylomit zámky. Šel jsme cestou práva, a ne násilí.

Vykázaný jste z toho domu ale byl, ne?

I toto šetří policie. Paní Chytilová je kavka v rodině. Ona si totiž velmi šikovně snaží zajistit majetek svých nejbližších. V její rodině jí nikdo ruku nepodá. Ani z jejich blízkých a vzdálených příbuzných. Děti nesmí mluvit s nikým z rodiny, ani s mými rodiči ne. Nejsou v kontaktu ani s jejími sourozenci nebo se svými bratranci či sestřenicemi. Paní Chytilová má poslední dvě oběti, a to jsou naše dcery, které naprosto nekalým způsobem používá jako štít. Domnívám se, že paní Chytilová je psychicky nemocná, protože jí na žádných vztazích nezáleží. Záleží jí jenom na majetku a zisku.

Chcete říct, že poštvává vaše děti proti vám?

Ano. I toto se řeší na policii. Bohužel jde o velmi závažnou věc. Nakonec to uškodí jenom paní Chytilové.

Kde nyní bydlíte, když nemůžete domů?

Mám pronájem.

Vy to neřešíte soudní cestou?

Soud manželce nevyhověl a rozhodl v její neprospěch. Bylo několik řízení a paní Chytilová u soudu prohrála.

Proč se nemůžete vrátit do svého domu, když prohrála?

Protože vyměnila klíče a zámky.

Tak pokud máte soudní rozhodnutí, mohla by vám v tom pomoct policie.

Paní Chytilová má právníka, který zastupuje celebrity a řeší to takto. Kdybych to udělal, přestože je to legální, okamžitě by podali trestní oznámení, že jí zabraňuji ve vstupu do domu. I kdybych jí nechal klíče. Mají to takto vymyšlené. Týká se to i případu pana Řepky a paní Řepkové, kde postupovali úplně stejně. Proto jsem to neudělal. Je to jejich manuál, kterým mě chtějí týrat. A jelikož vše prošetřuje policie, čekám na rozhodnutí státního zastupitelství, které to převzalo. Je pravděpodobné, že se jedná o kriminalitu.

Jste již rozvedeni?

Proč vám to mám říkat? Zjistěte si to sám.

Je pravda, že vám byla manželka nevěrná?

Ano, je to pravda. Právě to rozbilo náš vztah. Když se žena kolem padesátky zamiluje, má to katastrofální následky pro vztah a celou rodinu.

A její nový partner žije ve vašem domě?

To vůbec nevím. Do domu nesmím, protože paní Chytilová vyměnila zámky a děti mají zakázáno se mnou mluvit. Už několikrát jsme se dohodli, že se sejdeme, ale pak ke schůzce nedošlo. I toto řeší policie a psychologové, případně soudní psychiatr. U paní Chytilové jde totiž o velmi závažnou poruchu, díky které dokáže výborně manipulovat. Zneužívá své popularity a toho, že je oblíbená.

Žili jste spolu přes 25 let. Řekl byste tohle o své ženě, co teď říkáte mně, třeba před pár lety?

Nevím, jestli máte děti. Člověk nějak žije, má rád toho druhého, dělá vše pro děti. Zatímco manželka se věnovala herectví, já jsem opravoval dům, staral se o domácnost a ještě jí pomáhal s kariérou. Celá domácnost byla vlastně jen na mně. No a najednou se manželka zamilovala. Prostě jí cvaklo.

Takže nevěra trvala několik let?

Ano. Celá situace byla pro mě velice těžká. Rozumějte, po tolika letech se rozvádět - to není snadné. Proto také docházelo k těm hádkám.

Vy jste v těch hádkách, která nahrávala vaše dcera, velmi sprostý, a to dokonce na své děti. Nemrzí vás to?

Dcerám jsem se omluvil a vše jsem vysvětlit i policii. Můžu říct, že jsem těmito nahrávkami vydírán. Jde o to, že paní Chytilová nahrávky rozšiřuje, a to samozřejmě bude muset objasnit policii a také soudu. Co se týče vykázání, nenabylo nikdy právní moci. Jsou to účelové kroky paní Chytilové, aby získala majetek a mě zničila. Policie také šetří to, že se mě paní Chytilová pokusila poškodit v zaměstnání, což se jí nepovedlo, protože to moji kolegové pochopili velmi rychle, že jde o podvod.

Byl jste opilý, když jste nadával dcerám?

Přiznávám, že jsem trochu opilý byl.

Myslíte si, že po tom všem existuje šance se vrátit? Že vám dcery někdy odpustí?

Paní Chytilová ze mě dělá něco, co nejsem. Ona si tím ukájí svou prázdnotu a svou prázdnou identitu, stejně jako většina hereček, které mají problém s identitou. Co se týče dcer, já s nimi komunikuji. Dokonce jsem dceru potkal, přestože paní Chytilová říká, že má o ně strach. Na dcery jsem byl vždycky hodný, staral jsem se o ně. Už mám kolik dopisů od našich rodinných přátel, kteří nás znají více než dvacet let. Rodina fungovala. Až před několika lety se stal problém, který způsobila paní Chytilová a teď se z toho snaží vytěžit co nejvíc.

Jak to nesou vaše dcery?

Dokážu si představit, jaké to musí být pro děti, když přijdou do školy. Mám o ně obavu. Poslední dobou se jim zhoršil i prospěch. Vysvědčení dopadlo hrozně. Špatně se učí. Paní Chytilová je chce tahat po soudech. Připravuje je na to, aby o tatínkovi řekly ty nejhorší věci. Už se to stalo a nepovedlo se jí to, protože děti nevypovídaly, jak ona chtěla. Jde o velký rodinný problém a já bych chtěl, aby tím děti trpěly co nejméně.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:27 1. srpna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  100
 • Cože
  43
 • Super
  39
 • Tvl
  39
 • Haha
  38
 • Sladký
  29


Komentáře