Ministr Ludvík potvrdil smrt pobodané Češky, zemřela v noci na dnešek

  •   10:25
  • diskuse
Došlo na nejhorší, i když to všichni očekávali. Účetní Lenka z Rakovnicka po pondělním kritickém zhoršení zdravotního stavu zemřela v důsledku multiorgánového selhání v nemocnici v Káhiře.

Češka zraněná předminulý týden po útoku nožem na pláži je bohužel po smrti. Zemřela v noci na dnešek. Smutnou zprávu potvrdil ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík.„Vyjadřuji upřímnou soustrast pozůstalým, je mi velice líto, že veškerá snaha lékařů nestačila a pacientka svůj boj o život prohrála,“ uvedl ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík v tiskové zprávě k tragédii.

27.července 2017 v 10:13, příspěvek archivován: 27.července 2017 v 10:55

Z Egypta prisla v noci smutna zprava. Nase pacientka skonala. Uprimnou soustrast vsem blizkym.

Včera z Káhiry odcestoval armádní letecký speciál Airbus A319 s lékařským týmem a vybavením na palubě. Stejně tak s ním do České republiky přiletěla rodina zesnulé, tedy bratr, syn, její partner a matka.

Česká diplomacie se na egyptskou stranu obrátila s nótou, v níž požaduje urychlené objasnění okolností útoku.

Paní Lenka měla podle slov svého otce bodné zranění i na krku. Přestože to zpočátku vypadalo nadějně a Lenka komunikovala s lékaři i rodinou po telefonu, mnohonásobná zranění ji udolala.

„Utrpěla asi šest bodných a řezných ran v horní polovině těla, na hrudi, krku a zádech,“ potvrdil pro iDnes.cz bratr Lenky Aleš.

Rodina, byla o úmrtí informována a vyjádřila přání nesdělovat veřejnosti žádné další podrobnosti. Toto přání chce ministerstvo zahraničí respektovat, jak uvedlo ve svém prohlášení.

Do nemocnice v Káhiře dnes míří soudní lékař, který provede ohledání těla a rozhodne, zda-li bude provedena pitva v Egyptě. Následně zahájí čeští diplomaté v místě potřebné kroky k repatriaci těla. Veškeré výlohy spojené se starostí o tělo pokryje cestovní pojištění zesnulé ženy.

Podle již dříve zveřejněných informací serverem Aktu.cz na vojenském letišti ve Kbelích byl zaregistrován vůz Pohřební služby hlavního města Prahy. Dá se tedy vyvodit, že se čeká na následný převoz těla zesnulé zpět do vlasti.

Soustrast rodině vyjádřil i ministr zahraničí Lubomír Zaorálek.

27.července 2017 v 10:30, příspěvek archivován: 27.července 2017 v 11:20

Je mi moc líto,že naše občanka podlehla v EGT zraněním.Je strašné,když se člověk z dovolené nevrátí k rodině.Vyjadřuji soustrast pozůstalým.

Fotogalerie

Komentáře