Vážná nehoda komunisty Jakeše: Při přecházení bolševického kmeta srazilo auto

Milouše Jakeše srazilo auto | foto: BleskiDNES.cz

Milouš Jakeš je ve svých 94 letech jednou z posledních žijících vzpomínek na éru komunismu. Zatímco většina jeho stranických vrstevníků již pomřela, Jakeš se stále má čile k světu, vystupuje na prvomájových sjezdech a těší se na svůj věk dobrému zdraví. Nyní měl ale na kahánku, při přecházení silnice ho podle deníku Blesk smetlo projíždějící auto a skončil s hrozivě vypadajícími modřinami.

Milouš Jakeš patřil mezi symboly komunistického režimu v Československu. Bývalý geneální tajemník ÚV KSČ je dnes zároveň ve svých 94 letech jedním z posledních žijících komunistů staré generace, která dlouhá léta ovládala naši zemi.Navzdory pokročilému věku se Jakeš těší dobrému zdraví. Po smrti manželky Květeny stále obývá vilu na Praze 6, kterou dostal jako komunistický papaláš. Cesta domů se mu minulý pátek málem stala osudnou. Podle informací deníku Blesk byl Jakeš během přecházení sražen rychle projíždjícím autem, které vetchého staříka odhodilo.

Reportéři Blesku Jakeše navštívili a na vlastní oči tak viděli děsivě vyhlížející modřiny a podlitiny, které má starý komunista v obličeji. Jakeš ale řekl, že jeho zranění vypadají mnohem hůře, než jaká ve skutečnosti jsou, a po ošetření v Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích byl propuštěn domů.

Kdysi jeden z nejmocnějších lidí v Československu uvedl, že v autě ho srazila mladá žena. Řidička mu zároveň přivolala záchranku.

„Nic se vlastně nestalo, jsem v pořádku,“ okomentoval nehodu Jakeš, který se zotavuje a nejspíše se připravuje na tradiční prvomájovou komunistickou sešlost na Výstavišti, kde nemůže chybět.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:00 10. června 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  23
 • Trapas
  14
 • Haha
  11
 • Sladký
  11
 • Tvl
  11
 • Cože
  8


Komentáře