Poslanec Rozner znovu v problémech. Náhrady bere, ale jeho kancelář? Bouda!

V českobudějovickém domě U Hájíčků má prý Miloslav Rozner z SPD regionální poslaneckou kancelář. Nic tomu však nenasvědčuje. | foto: koláž Expres.cz

Manažer zábavové Argemy a poslanec za Okamurovu SPD Miloslav Rozner patří mezi ty poslance, o nichž je celkem slyšet. Bohužel nikoliv v pozitivních souvislostech. Po nekompetentních blábolech v předvolební televizní debatě a po pokusu o popírání holokaustu slovy o „neexistujícím pseudokoncentráku v Letech“ přichází na řadu otázka jeho poslanecké kanceláře v Českých Budějovicích. Jak se Expresu podařilo zjistit, na zveřejněné adrese evidentně nesídlí a nikdo ho tam nikdy neviděl. Rozner sám však tvrdí něco jiného.

Podle údajů z webových stránek Poslanecké sněmovny by se měla regionální kancelář určená ke kontaktu poslance SPD s voliči nacházet v českobudějovické ulici U Černé věže 304/9 v domě známém jako U Hájíčků.Na místě, kde by měl být Miloslav Rozner pravidelně k zastižení a k dispozici občanům, není po kanceláři, za niž čerpá poslanec nemalé náhrady, ani stopa.

Samotný dům U Hájíčků je trochu netradiční, protože z hlavní ulice je obchod a vstup do vyšších pater je možný jen vchodem ze zadní části domu. Ačkoliv jsou firmy sídlící na dané adrese přehledně označeny, o poslanecké kanceláři člena Svobody a přímé demokracie není ani památky. O tom, že by Rozner v budově úřadoval, oslovení místní lidé nic nevědí a naším dotazem byli zaskočeni i v obchodě.

Ani v místním obchodě o poslanecké kanceláři nic nevěděli.

Ani v místním obchodě o poslanecké kanceláři nic nevěděli.

Zkontaktovali jsme se proto přímo s Miloslavem Roznerem, který byl v této záležitosti poněkud skoupý na slovo. Nicméně nám potvrdil, že jeho regionální kancelář, kde působí, opravdu existuje. „Na uvedeném místě funguje moje poslanecká kancelář. Tento měsíc jsem dělal úpravy, které omezily její využití,“ sdělil na přímý dotaz.

Bohužel ani o případné rekonstrukci nebo úpravách, které by v objektu měly probíhat, opět nikdo nic neví a sám Rozner se již o další detaily podělit nechtěl. Přitom, jak uvádí zpráva Sněmovny, jen za poslední dva měsíce minulého roku čerpal hudební manažer náhrady téměř 137 tisíc korun, z nichž část má jít právě na pronájem reprezentativních prostor.

„Poslanci si zřizují své regionální kanceláře, které slouží ke kontaktu s voliči, například během poslaneckého týdnu nebo během pondělků,“ píše se na webu Sněmovny.

Zjištěné skutečnosti ale spíše dokazují, že Miloslav Rozner na dané adrese sídlí maximálně papírově a fyzicky ho tam nikdy neseženete. Za co ale pak platí nájemné? To je otázka pro příslušné orgány parlamentu.

FotogalerieOhodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 10. října 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  69
 • Haha
  51
 • Super
  23
 • Tvl
  22
 • Cože
  11
 • Sladký
  7


Komentáře