Mého Mílu zabila demokracie, tvrdí troufale vdova Ransdorfová

 •   20:05
 • diskuse

Vdova po Miloslavu Ransdorfovi poslala premiérovi otevřený dopis. | foto: Koláž Expres.cz

Od smrti Miloslava Ransdofa to ještě není dlouhí doba, proto je rána hlavně pro nejbližší rodinu stále otevřená. Vdova po eurpolanci stále sází na emotivní výroky ospravdelňující jeho poslední ostudný přešlap ve švýcarské bance.

„Mediální štvanice a marný boj za očištění svého jména ho vystresovaly a vyčerpaly natolik, že jeho organismus nevydržel. Nečestnému, nerovnému boji vzdoroval víc než měsíc,“ míní Vlasta Ransdorfová, podle níž její manžel utrpěl psychický šok, když byl zadržen v curyšské bance loni v prosinci.„Je pravda, že manžel nebyl stoprocentně zdráv, ale byl v dobré kondici a jeho stav byl naprosto stabilizovaný. Psychický šok, který utrpěl z neopodstatněného zadržení, vynechání životně důležitých léků a odepření kontaktu s kýmkoli včetně nejbližší rodiny jeho zdravotní stav podlomily,“ tvrdí Ransdorfová.

Byla to právě Ransdorfova manželka, kdo europoslance našel v bezvědomí v pátek 22. ledna. I přes rychlý převoz do nemocnice však europoslanci lékaři již nedokázali pomoci.

Spekulovalo se, že příčinou smrti měla být údajně mozková příhoda. Výsledky pitvy ale prý Ransdorfová dosud nezná. „Okolnosti manželovy smrti šetří kriminální policie, ale zatím s nulovým výsledkem. Švýcarská strana zatím nezareagovala, česká rovněž ne,“ uvedla vdova.

„Dokonce jsem se kvůli průtahům ještě nedozvěděla ani tak triviální věc, jako je výsledek manželovy pitvy,“ dodala Ransdorfová.

„Tvrdím, že jeho smrt je nesmazatelnou skvrnou na naší údajné demokracii,“ myslí si Ransdorfová.

Komunistický europoslanec Miloslav Ransdorf náhle zemřel několik týdnů poté, co byl ve Švýcarsku zadržen v souvislosti s podezřením z majetkového trestného činu. Švýcarská prokuratura trestní řízení zrušila na konci dubna.

V posledních letech Ransdorf čelil řadě problémů a skandálů. Europoslance a tři Slováky zadržela švýcarská policie 3. prosince 2015 v curyšské bance. Švýcarské státní zastupitelství proti nim vedlo trestní řízení kvůli majetkovým deliktům, což se, jak jsme již uvedli, neprokázalo.

Ransdorf následně kvůli skandálu pozastavil členství v levicové frakci Evropského parlamentu. Od začátku ale odmítal, že by se dopustil čehokoli nezákonného. Čtveřice prý chtěla pouze zprostředkovat kontakt mezi bankou a jejím klientem. Podle nepotvrzených informacích jím měl být jistý Vladimír Huněk. (více ke kauze zde)

Před kauzou „Švýcarsko“ se Ransdorfovo jméno objevovalo také v souvislosti s jeho milionovými dluhy, byla na něj dokonce uvalena exekuce. Své dluhy údajně v roce 2013 splatil.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 20:05 12. září 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  18
 • Trapas
  15
 • Cože
  11
 • Haha
  8
 • Tvl
  8
 • Sladký
  7


Komentáře