Stav Zemana vyděsil každého! Mluvčí Ovčáček vysvětluje, proč ho podpírali

Renč zřejmě prezidentovi popisoval, co se teď nosí. | foto: Jiří Pitrof/Tilen Vajt

Účast prezidenta Miloše Zemana na slavnostní premiéře filmu Lída Baarová vyvolala víc otázek než odpovědí. I když prezident rozdával úsměvy na všechny strany a ve Slovenském domě se zdržel dlouho po skončení filmu, nevypadal moc zdravě.

Zemana nejenže museli po celou dobu podpírat, otázky vyvolal i žlutý flek, který hyzdil jeho obličej. A dlouhodobé zdravotní problémy hlavy státu přiznal i jeho mluvčí Jiří Ovčáček.Není žádným tajemstvím, že pan prezident dlouhodobě trpí jediným neduhem, a to neuropatií dolních končetin, od kotníků dolů. Jak říkají lékaři, v takovém případě chodíte na biologických protézách. Právě proto pan prezident používá hůlku - a někdy jsou oporou i spolupracovníci,“ sdělil nám mluvčí prezidenta, který ale nechtěl komentovat onen tajemný žlutý flek.

Fotogalerie

Oceňuji Vaši starost, ale nejde o nic souvisejícího se zdravím. Opravdu jsem při premiéře filmu neřešil s panem prezidentem takovou otázku. Je to nedůležité.“ napsal nám Ovčáček.

A to, že nejde o nic závažného potvrdil i sám Zeman svým chováním. Po příchodu do Slovanského domu, kde se premiéra Lídy Baarové odbyla, totiž s režisérem filmu zamířil nejdřív do přilehlé restaurace, kde se i se svým doprovodem zdržel několik desítek minut.

Až poté se přemístil do sálu.

Přestože by si jeho ochranka, která několik hodin před začátkem prohledala celý Slovanský dům, přála, aby se po promítání jelo rovnou na Hrad, Miloš Zeman měl jiné plány.

Rozhodl se zavítat na číši vína, kterou Filip Renč připravil jenom pro uzký okruh lidí. A Zeman, který byl z filmu údajně nadšený, se na večírku zdržel skoro do půlnoci.

„Pan prezident osobně panu režisérovi pogratuloval a ocenil přitom herecký výkon Táni Pauhofové. V rámci následného společenského setkání pan prezident hovořil se Zdenkou Procházkovou, která též podala vynikající herecký výkon, a také s Karlem Markovicsem,“ dodal Ovčáček.Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:39 20. května 2016. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  98
 • Super
  65
 • Haha
  32
 • Tvl
  32
 • Cože
  20
 • Sladký
  19


Komentáře

Expres.cz