Zeman komentuje volby: Kalousek je antilídr a spolehlivě odpuzuje voliče

Prezident Miloš Zeman se v neděli odpoledne vyjádřil ohledně výsledků voleb do Poslanecké sněmovny. Ty jednoznačně ovládlo hnutí ANO, velké zklamání zase panovalo v táborech ČSSD a TOP 09. Strana vedená Miroslavem Kalouskem si pořádně oddychla, když se jen tak tak dostala do Sněmovny. Její počínání prezident České republiky okomentoval velice drsně.

Andrej Babiš se svým hnutím ANO získal celkem 29,64 % hlasů a stal se tak jasným vítězem letošních voleb do Poslanecké sněmovny.Zato sociální demokraté a TOP 09 se musejí smířit s velmi špatným výsledkem, kterého se před volbami v jejich táborech nebáli ani snad ti největší pesimisté. ČSSD v čele s Lubomírem Zaorálkem dalo hlas pouze 7,27 % voličů. Strana Miroslava Kalouska na tom byla ještě hůře a „pyšnila“ se pouze 5,31 %.

Dlouho dobu to dokonce vypadalo tak, že se osm let stará partaj ani nedostane do Poslanecké sněmovny. Nakonec si členové TOP 09 mohli oddychnout, jelikož získali více než pět procent z celkového počtu hlasů, a to na Sněmovnu stačí. Stačí to ale také na pořádnou slovní sprchu od prezidenta České republiky Miloše Zemana!

Ten v exkluzivním rozhovoru pro server Blesk.cz pochválil trojici úspěšných lídrů Andreje Babiše (ANO), Tomia Okamuru (SPD) a Ivana Bartoše (Česká pirátská strana). Miroslav Kalousek je ale podle Miloše Zemana doslova antilídr a také jedna z hlavních příčin letošního krachu TOP 09.

„TOP 09 má podle mého názoru antilídra, tedy Miroslava Kalouska, který jejich voliče spolehlivě odpuzuje. Kdyby nebylo Dominika Feriho, tak by se do Poslanecké sněmovny asi nedostali,“ sdělil v pořadu S prezidentem v Lánech Zeman.

O osudu současného předsedy TOP 09 se v současné době živě spekuluje. Stranu, jejímiž hlavními tvářemi jsou kromě Miroslava Kalouska také Dominik Feri a Karel Schwarzenberg, krátce po volbách posílil europoslanec a bývalý člen ODS Jiří Pospíšil.

22.října 2017 v 11:46, příspěvek archivován: 22.října 2017 v 16:45

Včera jsem podepsal přihlášku do TOP 09. Chci této straně pomoci, aby se vrátila tam, kam jako proevropská pravicová strana patří.

Ten s TOP 09 spolupracuje již tři roky. Předseda jihomoravské TOP 09 Jan Vitula už například uvedl, že jednačtyřicetiletého Pospíšila navrhne na nového předsedu. Vitula proslul tím, že spolu s náměstkem za Žít Brno Matějem Hollanem vyprali v klipu snědého Dominika Feriho. Video  měl být pokusem o humornou satiru, což se příliš nepovedlo.

Fotogalerie


Komentáře