Fischerová o “těžko stravitelném a nemocném“ Zemanovi: Nehraje dobře!

  •   11:26
  • diskuse

Táňa Fischerová se nemilosrdně pustila do prezidenta Zemana kvůli jeho politické kultuře. | foto: kolaz Expres

Není žádným tajemství, že se někdejší Zemanova prezidentská protikandidátka Táňa Fischerová i nadále vyhraňuje vůči jeho morálce i politickým krokům. Poukazuje na klesající preference hlavy státu a dlouhou řadu chyb, které podle ní dělá.

Miloš Zeman prý vysílá špatné signály, současnou situaci neřeší, jak by měl, a jen přilévá olej do ohně.„Prezident v tuto chvíli nehraje ty politické šachy dobře, protože by měl pochopit, že už je situace mnohem vážnější, než jak ji vyhodnotil se svými lidmi,“ poukazuje Táňa Fischerová i na Zemanovo okolí v rozhovoru pro server ParlamentniListy.cz.

„Má za poradce člověka, který je evidentně navázán na ruské kruhy, ten člověk sedí v kanceláři na Hradě a není ani pověřen, dalšího poradce má z čínských nejvyšších kruhů, to všechno je naprosto devastující pro celou společnost,“ myslí si herečka a občanská aktivistka Táňa Fischerová. „Už to začíná být pro mnoho lidí naprosto nepřijatelné. Je vidět, že buď je opravdu unaven a nemocný, nebo konat nechce a všechno záměrně zdržuje.“

Podle mě Zeman prohraje

Zemanovy snahy o řešení vládní krize nepovažuje za dostatečné, včetně jeho sezvání předsedů koaličních stran v naprosto nevhodnou chvíli.

„Je to neúcta k lidem, kteří mají dost práce. To, že byl prezident na cestě po Libereckém kraji, je jistě v pořádku, ale mohl ji zkrátit nebo přerušit a jet do Prahy, aby ukázal, že má vážný zájem krizi řešit. Ne si tam sezvat lidi, když si mohl zjistit, že premiér odlétá ze země. Takže je to obraz neutěšeného jednání prezidenta, které je těžko stravitelné,“ myslí si o Zemanových rozhodnutích Fischerová.

Současnému prezidentovi bývalá poslankyně prorokuje úpadek, který je prý už dnes zřejmý: „Na jeho kroky veřejnost nějak reaguje. Tohle je další stupínek dolů. Myslím, že mnozí voliči, kteří mu dali hlas jako levicovému kandidátovi, zjistili, že není tak nalevo, jak si mysleli. Podle mne nebude mít takový výsledek jako dřív.“

Fotogalerie

Komentáře