Zeman se pustil do Merkelové: Udělala dvě chyby a všichni jsme Gogo!

Kancléřka Angela Merkelová se pustila do prezidenta Miloše Zemana. | foto: koláž Expres.cz

Prezident Miloš Zeman během návštěvy Libereckého kraje zhodnotil politické působení německé kancléřky Angely Merkelové. A shovívavý přitom rozhodně nebyl.

Jakoby se na hlavu Angely Merkelové nesneslo už dost kritiky. Přisadil si i prezident Miloš Zeman. V Libereckém kraji řekl, co podle něj německá kancléřka, která se v posledních dnech snaží zastavit další vlnu uprchlické migrace do Evropy, udělala špatně.Fotogalerie

„Angela Merkelová udělala dvě chyby. První z nich byla, když do Německa pozvala všechny Syřany. Co se nestalo - najednou je každý Syřan. Mají falešné syrské pasy nebo nemají vůbec žádné. Jsou z Afghánistánu, Pákistánu nebo dokonce Senegalu. Mimo jiné i z Albánie nebo Kosova, což je zajímavé,“ řekl prezident Zeman v lomnickém Tylově divadle.

Prezident Zeman pak připomněl výrok „Všichni jsme Gogo!“ z filmové komedie Čtyři vraždy stačí, drahoušku. „V Německu by nyní ten výrok mohl být Všichni jsme Syřané,“ řekl Zeman.

Druhou chybou německé kancléřky podle prezidenta je, že nestanovila limit pro přijímání uprchlíků v Německu: „Pokud takový strop neexistuje, znamená to, že nejdřív přijdou rodiny uprchlíků, pak jejich známí a nakonec celé vesnice.“

A německou kancléřku zkritizoval i hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek v rozhovoru pro páteční vydání MF DNES. „Angela Merkelová už má problém ve vlastní straně. Odhaduji, že pokud CDU v Německu prohraje zemské volby, bude to znamenat její konec v pozici německé kancléřky. Merkelová dostala do problémů nejen Německo, ale i celou Evropskou unii a bude trvat řadu let, než se to podaří zvládnout,“ řekl jihomoravský politik, který v rozhovoru promluvil třeba i o smíru s premiérem Bohuslavem Sobotkou.
Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 20:20 25. června 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  154
 • Haha
  14
 • Trapas
  12
 • Sladký
  11
 • Tvl
  9
 • Cože
  8


Komentáře