Miloš Zeman rád poučuje, ale mluví z cesty! Udělá u královny Alžběty ostudu?

 •   10:48
 • diskuse

Prezident Zeman se připravuje na audienci u královny | foto: koláž Expres.cz

Prezident je oblíben hlavně pro své pověstné vědomosti z mnoha oborů, které při proslovech klepe jakoby z rukávu. Možná to ovšem nebude tak slavné, když mu v jeho věku tahákem neposlouží poradci. To se prokázalo na setkání s občany v Kaplici a teď ho čeká mnohem drsnější výzva. Dá to?

Miloš Zeman se rád vidí ve společnosti význačných státníků, snad aby ukázal, že i naše malá země může být partnerem takovým ekonomicko-politickým gigantům, jako je Čína nebo Rusko. Mediálně přetřásaná je příprava dvaasedmdesátiletého státníka na soukromou audienci u jedenadevadesátileté britské panovnice Alžběty II.Zemanova angličtina je obdobně kvalitní jako jeho ruština, což se již mnohokrát ke zděšení všech jazykovědců ukázalo. Otřesná výslovnost poukazující na znalosti získané v dobách kruté socialistické výuky společně s charakteristickou výslovností poznamenanou řeční vadou nevěstí nic dobrého. Dá se předpokládat, že soukromá dvacetiminutovka s královnou bude poznamenaná řadou nedorozumění.

Dalším faktem je neznalost reálií, kterou důchodce v prezidentském úřadu prokázal na setkání s občany v Kaplici. Tam se totiž dopustil v rámci natěšeného komentáře k nadcházející audienci u britské královny prohřešku, který by si mohl při skromnější úvaze odpustit.

„Těším se na setkání s královnou, protože je symbol stability, symbol tradice a také symbol nepoddajnosti. Nezapomeňte, že nastupovala do své funkce právě v době druhé světové války, že ještě znala Winstona Churchilla. Nu a aby to neznělo tak vážně, zeptám se, jakým způsobem se lze dožít devadesáti let,“ uvedl prezident na setkání s občany.

Jenže pozor! Alžběta II. se ujala funkce až sedm let po skončení války. S legendárním Churchillem se tedy znala, ovšem za jejího panování předsedal vládě již pouze tři roky. Nám nezbývá než se modlit, aby v Buckinghamském paláci nedošlo k dalšímu z fatálních Zemanových trapasů. Tedy pardon – bonmotů.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:48 12. října 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  23
 • Trapas
  17
 • Tvl
  11
 • Cože
  10
 • Haha
  8
 • Sladký
  7


Komentáře