Zemanovi zakázali alkohol, a zhubl. Proč ale tvrdí něco jiného než lékaři?

O zdraví prezidenta Miloše Zemana se toho už napsalo tolik, že i přes hradní zdravotnickou propagandu muselo dojít k rázné úpravě životosprávy hlavy státu. Ne všechny zdroje ze Zemanova bezprostředního okolí vykreslují totiž cukrovkou a neuropatií trpícího seniora coby baštu zdraví a vitality. Ten se po dlouhodobém nátlaku spolupracovníků zřejmě musel vzdát některých nejhorších zlozvyků, ačkoliv to sám popírá.

Nezřízenému pití alkoholu, které se projevovalo až formou záhadných viróz, je možná konec. Miloš Zeman, který se rád chlubil enormním množstvím každodenní spotřeby alkoholických nápojů, kdy litr vína a několik panáků tvrdého nebylo nic zásadního, musel notně ubrat.„Vzhledem k diabetu jsme mu jako každému diabetikovi doporučili omezit alkohol. Pan prezident to respektuje,“ tvrdí bývalý ministr zdravotnictví a šéf Zemanova lékařského konzilia Martin Holzát v Lidových novinách.

Zřejmě došlo k radikálnímu obratu, protože ještě před prázdninami bylo chatrné zdraví prezidenta velkým tématem a server Neovlivni.cz dokonce přinesl znepokojivé zprávy z bezprostředního okolí Zemana.

„Miloš si vždycky dělal, co chtěl. Teď už ale úplně přestává dbát na rady svého okolí. Bohužel i co se alkoholu týče. Miloše zcela určitě čeká invalidní vozík, už v podstatě není schopen sám chodit. Je to otázka pár měsíců.“

Nicméně již v průběhu své státem dotované předvolební kampaně v Ústeckém kraji se prezident údajně nezvykle krotil: „Na úvod si lehce připil cinzanem, pak se držel výhradně nealka,“ potvrdil jeden krajský zastupitel. Komentátorům též neuniklo, že staronový prezidentský kandidát znatelně pohubl. A právě to by mohlo být v důsledku omezení alkoholických nápojů.

Miloš Zeman ovšem něco podobného nepřipouští a podle Parlamentních listů na setkání s občany v Dubí u Teplic s tvrdohlavostí pyšného pijáka prohlásil, že není těžce nemocný a alkohol pít nepřestal. Je ovšem jasné, že pokud pomýšlí na obhajobu úřadu, musí s dekadentním životním stylem přestat.

Fotogalerie

Komentáře