Třicet tisíc na jídlo Zemanovi nestačilo. Cesta „k Čunkovi“ se tak nekoná

Zlínský kraj má smůlu! Prezident Miloš Zeman se sem nakonec v listopadu nevydá. Cestu měla hlavu státu zrušit poté, co hejtman Jiří Čunek oznámil, že delegaci zaplatí pouze oběd či večeři do třiceti tisíc korun. Podle hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka ale nejde o peníze.

S unikátní informací přišel server Aktuálně.cz, podle kterého prezident Miloš Zeman zrušil svou cestu na Zlínsko z toho důvodu, že mu ji odmítl zaplatit zdejší hejtman Jiří Čunek.Ten hlavě státu pouze nabídl, že mu zaplatí jen oběd či večeři do třiceti tisíc korun.

„Takovou částku nedáváme každému, je to významné. Považoval jsem to za velký benefit, ale zkrátka mi oznámili, že do našeho kraje tedy nepojedou,“ vysvětlil pro on-line deník Aktuálně.cz lidovec Jiří Čunek.

S tvrzením Čunka ale silně nesouhlasí hradní mluvčí Jiří Ovčáček, který uvedl, že prezident svou návštěvu Zlínského kraje nezrušil kvůli penězům.

Miloš Zeman odmítl svou cestu „k Čunkovi“.

Miloš Zeman odmítl svou cestu „k Čunkovi“.

„O peníze v zásadě nejde. Jde o hrozně trapné a mediálně vděčné kopání do kotníku. V Olomouckém kraji bude fajn,“ uvedl Jiří Ovčáček.

I v Olomouckém kraji by se ale Zeman mohl setkat s jistými problémy. Na Facebooku se totiž k prezidentově návštěvě vyjádřil Marian Jurečka, zastupitel Olomouckého kraje.

„Žádám hejtmana Olomouckého kraje, aby z rozpočtu kraje nebyly placeny náklady na cestu prezidenta Zemana v listopadu 2017. Nevidím důvod při zvýšeném rozpočtu kanceláře prezidenta, aby tyto náklady platily kraje ze svých rozpočtů. Tyto nemalé náklady mohou investovat například na podporu malých projektů v obcích,“ napsal ministr zemědělství na svém profilu.

Čunek a Jurečka nejsou jediní politici, kterým vadí cesty Miloše Zemana a jeho delegace na účet krajů. Je pravděpodobné, že po zvolení nového prezidenta dojde mezi hejtmany k nové dohodě.

Fotogalerie

Komentáře