Zeman pohřbil Sobotku a pomluvil „mluvící hlavy“. Kdo to vlastně je?

  •   18:00
  • diskuse

Miloš Zeman přeje Bohuslavu Sobotkovi uplatnění i v dalším životě mimo politiku. | foto: koláž Expres.cz

V dalším díle zábavně-vzdělávacího pořadu Týden s prezidentem se nešlo vyhnout ožehavé tematice okolo někdejší Zemanovy domovské strany a pochopitelně i osobě Bohuslava Sobotky, se kterým se, včetně nedokonané demise, rozloučil již podruhé.

Prezident republiky uvedl, že by neměl zasahovat do rozhodnutí jednotlivých politických stran nebo hnutí. I tak se však rozhodl Zeman komentovat děj v ČSSD citátem jednoho nejmenovaného sociálního demokrata: „Budeme za kretény, ale i to je posun.“ Narážel tak na snahy trojice Sobotka/Zaorálek/Chovanec o řešení krize uvnitř strany.Nicméně hlavní pozornost se rozhodl věnovat svému „oblíbenci“ Sobotkovi, který to schytává snad úplně všude, včetně své vlastní rodiny.

„Každý z nás je bohem nadán k určitým vlastnostem a schopnostem. Někdo větším a někdo menším,“ rozpovídal se Miloš Zeman. „Já nechci kopat do mrtvol a v žádném případě, když děti chodí do houslí nebo na piano a jejich rodiče očekávají, že se z nich stanou virtuosové, tak nechci tyto ubohé trápené děti nebo rodiče týrat tím, že nakonec jen tak brnkají na to piano nebo fidlají na ty housle při domácích večírcích. Bohuslav Sobotka je podle mého názoru takové trápené dítě,“ vysvětloval Zeman trochu komplikovaně před kamerou.

Nakonec však chtěl člověku, kterého dodnes viní ze svého neúspěchu v prezidentské volbě v roce 2003, popřát mnoho úspěchů do dalšího života. Ovšem mimo politiku: „Osud ho posadil do koncertní síně, kde měl být virtuosem a měl nadchnout publikum. Buďme na konci jeho politické dráhy, alespoň doufám, že je to konec, na něj laskaví a milosrdní a přejme mu, aby strávil zbytek svého života mimo politiku a aby si našel způsob uplatnění, kde bude naší společnosti užitečný.“

Nakonec si lehce, ale přece jen kopnul Zeman do dalších představitelů ČSSD, i když nikoliv jmenovitě. To když mluvil na téma malé přesvědčivosti našich čelních politiků.

„Bezbarví, bezkrevní, bezmasí, kteří nemají žádný sen a nejsou proto přesvědčiví. Jsou to takové mluvící hlavy. Vyleze na obrazovku a teď říká něco, co nikoho neurazí, nepohorší, ale také nenadchne. Přesně to je mluvící hlava. Nechť takoví politici dělají úředníky ve státní správě,“ myslí si prezident Zeman.

Fotogalerie

Komentáře