Silvestr v Německu: Migranti řádili! Vraždy, sexuální útoky i kapesní krádeže

Ne úplně klidný Silvestr byl k vidění v sousedním Německu. Alespoň některé plátky, například server časopisu Stern, píší doslova o „děsivé noci“. Co všechno se zde odehrálo?

Server německého časopisu Stern se rozhodl okomentovat letošní silvestrovskou noc v Německu. Český soused už zažil horší Silvestry, i tak prý ale došlo k několika zbytečným úmrtím, sexuálním útokům, a dokonce i k trestným činům.S odvoláním na další německé zdroje výše uvedený server píše o tom, že v noci z 31. prosince na 1. ledna 2018 například zemřeli dva muži po výbuchu po domácku vyrobených dělbuchů. V Německu také v poslední den roku 2017 mělo dojít k několika sexuálním útokům na ženy. Pomyslným „vrcholem“ silvestrovského násilí je vražda ženy v Brémách. 

Na to, že by v Německu, především pak ve větších městech, mohlo v poslední den roku 2017 docházet k sexuálním útokům na ženy, už upozorňovaly německé úřady. Jejich obavy se bohužel naplnily.

V Kolíně nad Rýnem například nahlásilo nevhodné sexuální obtěžování devět žen. Místní strážníci zde zadrželi tři podezřelé. 

O sexuálním obtěžování informuje jak již zmíněný server časopisu Stern, tak i německý deník Die Welt, který uvádí, že letošní události z Kolína nad Rýnem nebyly tak hrozné jako v minulých letech, přesto s migranty zažila „špatnou zkušenost“ celá řada zdejších žen. 

V hlavním městě Německa zase mělo dojít až ke třinácti hlášením o sexuálním obtěžování, či dokonce pokusu o znásilnění. Zatčeno bylo sedm podezřelých.

Mnoho německých měst také zažilo napadení policejních hlídek kamením či petardami, které měli údajně házet rozvášnění přistěhovalci.

„Ještě na tom nejsme jako Francie či Švédsko, kde je asi 50 no-go zón, kam se odváží policisté jen ve větším počtu. Nicméně míříme stejným směrem,“ píše již zmíněný deník Die Welt, který některé silvestrovské nepokoje tak hází na uprchlíky.  

K pravděpodobně nejhoršímu činu došlo v Brémách. Zde místní policisté našli pobodanou sedmadvacetiletou ženu. Z vraždy je obviněný manžel oběti, který byl dopaden nedaleko od místa činu.

Na jeden den toho bylo poněkud hodně. Není divu, že některá německá média a také tamní strážníci mluví doslova o „děsivém Silvestru“.

Fotogalerie


Komentáře

Expres.cz