Arabské klany terorizují německou policii: „Nemáme respekt,“ stěžují si muži zákona

Násilné útoky proti německým policistům nabývají rozměrů epidemie, a jak ukazují zveřejněné statistiky, příčinou je otevřená migrační politika kancléřky Angely Merkelové. Policisté jsou u nově příchozích Evropanů bez respektu a čelí nejen verbálním, ale také fyzickým napadením, a to především ze strany arabských klanů.

Oficiální čísla zveřejněná Spolkovým kriminalistickým úřadem (BKA) mluví o 36 755 případech napadení německých policistů za rok 2016, což dělá přes sto takových událostí denně a dramatický nárůst oproti minulosti. Nejhůře na tom jsou strážci zákona v Severním Porýní-Westfálsku (8 929 incidentů), s ČR sousedícím Bavorsku (4 930) a Bádensku-Württembersku (4 355).

Úřední zpráva korektně nepojmenovává původce násilností, ale jejich vyšší výskyt datuje do roku 2015, kdy Angela Merkelová otevřela Německo pro více než milion migrantů, převážně muslimů, z Afriky, Asie a Blízkého východu. Uniklá předběžná čísla do německého rozhlasu mluví o roce 2017 jako o naprosté erupci násilí proti policejním složkám v zemi.

Policejní důstojnice Tania Kambouriová poskytla rozhovor rádiu Deutschlandfunk, kde popisuje současný stav: „Již delší dobu si všímám, že mu převážně mladí muži, nemají ani minimální úroveň respektu vůči policistům. Když jdeme po ulici na hlídku, slovně nás napadají a pokřikují například ‚zas*aný fízl‘, když projíždíme kolem nich. Když zastavíme dopravu, agrese se zvyšuje především ze strany migrantů.“

Policistka apeluje na posílení zákonných pravomocí a rychlé řešení situace, protože pro výtržníky neexistují prakticky žádné postihy. „Mnoho případů je odloženo nebo jsou pachatelé propuštěni na probaci. Co se dnes děje u soudů, je vtip,“ popisuje poměry v německém soudnictví a její slova potvrzují i další kolegové.

Mnozí migrující pachatelé považují shovívavost soudního systému za slabost a zelenou k pokračování v delikventním chování. „Ze svých domovských zemí jsou zvyklí na neporovnatelně tvrdší důsledky podobných činů. Nemají pro nás žádný respekt,“ přiznává místopředseda Německé policejní unie v Hamburku Freddi Lohse.

Server GatesOneInstitute.org uvádí výčet několika markantních příkladů, jak a kde došlo k popisovanému násilí migrantů proti strážcům zákona.

V Gelsenkirchenu zastavili dva policisté řidiče poté, co projel křižovatku na červenou. Muž se dal na útěk, ale když ho muži zákona dostihli, byli konfrontováni s padesátičlenným arabským gangem. Patnáctiletý útočník zaútočil na policistu zezadu a následně ho škrtil až do bezvědomí.

Policejní autority tedy uspořádaly tajné setkání se zástupci tří arabských klanů, aby se „kultivoval společenský klid mezi Němci a Libanonci“. Policejní náčelník Ralf Feldmann zůstal jako opařený, když mu Arabové sdělili, že „policie s Libanonci nikdy válku nemůže vyhrát, protože je jich mnohonásobná přesila“.

V nedalekém Duisburgu požádal policista muže, aby přeparkoval své auto ze zákazu. Muž křičel a odmítal se podvolit. Po několika minutách bylo na místě 250 lidí útočících na policisty, kterých bylo nakonec na místě přes 50. V Düsselfdorfu bylo 15 policistů zraněno, když se pokoušelo rozehnat nepovolené shromáždění Kurdů oslavujících nacionalistickou ilegální stranu Kurdských dělníků. Nakonec pomohl pepřový sprej.

V Mülheimu se do sebe láhvemi a kameny pustilo 80 Arabů na základě sporu dvou mladistvých. Agrese následně eskalovala i proti policistům, kterých zasahovalo 100 se psy a vrtulníky. V Dortmundu více než 40 migrantů bojovalo v uprchlickém centru mezi sebou, a když dorazila policie, vrhl se dav proti pořádkovým jednotkám. Za pomoci psů byl obnoven pořádek. Ti byli nasazeni společně se slzným plynem i v případu pobodaného muže v Brémách, když na policisty zaútočilo asi 40 přistěhovalců.

Podobné situace jsou popisovány také z průběhu konfliktů ve Fellbachu, Lipsku, Naumburgu, Würzburgu a jiných měst. Přesto Angela Merkelová tvrdošíjně prosazuje přijetí dalších běženců a jejich rodin.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:12 sobota 31. března 2018. Anketa je uzavřena.

  • 71
  • 32
  • 15
  • 7
  • 5
  • 4