Zdivočelí Afričané zaútočili v Itálii na autobus. Řidiče mladík málem umlátil

Vzteklí migranti atakovali autobus s řidičam v Itálii. | foto: reprofoto YouTube.com

Jen pár dní po brutálních útocích a znásilnění turistů na pláži v Rimini, žije italská společnost dalším skandálem, v němž figurují zachránění utečenci. Tentokrát si skupinka subsaharských Afričanů vyšlápne na řidiče autobusu, protože se jim nelíbilo, jak chtěl vozidlo přistavit na zastávku. Seděli mu totiž v cestě...

„Co to děláš, co to děláš, volejte policii,“ křičí na videu řidič ve chvíli, kdy se na něj vrhne mladý černoch a bije autobusáka jak smyslů zbavený. A dva další mu jdou na pomoc. A další rána, třetí, pátá...Nacházíme se v italské Parmě a sledujeme záběry z autobusového nádraží a vozu hromadné dopravy, kde řádí asi osm migrantů. Jedenapadesátiletý řidič končí v týdenní pracovní neschopnosti.

A co se stalo? „Když jsem přijížděl k zastávce, skupina migrantů seděla uprostřed vozovky a bavila se. Zatroubil jsem, aby mi šli z cesty. Na to nereagovali, tak jsem mezi nimi musel kličkovat,“ vypověděl řidič uvedený jen pod iniciály G. P. podle ilgiornale.it. Nakonec se mu podaří zavřít dveře a venku se odehrává peklo. To se snaží uklidnit další řidiči, ale neúspěšně. Afričané šílí jako smyslů zbavení.

Jeden z pasažérů totiž chování migrantů natáčí na telefon, což je slušně dopaluje a snaží se násilím dostat dovnitř. „Jsi kus h*vna, č*ráku!“ křičí noví Evropané a hrozí násilnými posunky.

„Stále na mě křičeli, že nemají co ztratit a že se jim nic nestane,“ popisuje pan G. P. a tvrdí, že je kus chlapa, ale být na jeho místě někdo slabší, už je mrtvý. Jiná pasažérka uvádí, že migranti na autobus házeli kamení. Celý incident uzavírá až příjezd policie.

Komentáře