Žadatel o azyl zastřelen poté, co zavraždil malé dítě a těžce zranil matku

Německá policie | foto: FB

V bavorském uprchlickém centru poblíž Řezna došlo k tragické události, když afghánský migrant zavraždil pětiletého chlapce a těžce zranil jeho matku ruského původu. Sám byl při zásahu policie zastřelen.

Německá policie potvrdila, že v sobotních večerních hodinách pobodal jedenačtyřicetiletý migrant z Afghánistánu pět let starého hocha a smrtelně ho zranil. Matka chlapce byla nožem též vážně zasažena, ale vražedný útok se jí podařilo přežít.Zavolaní policisté použili proti vrahovi zbraň a ten na místě střelbě podlehl. Motiv činu je zatím nejasný. Policie uzavřela azylové centrum i pro jeho obyvatele, kteří nebyli vpuštěni do svých ubikací. Celou oblast uzavřeli strážci zákona kordonem, zasahoval i vrtulník a mnoho záchranářů.

Na místo se sjeli i diváci z řad veřejnosti a pořizovali si z místa tragédie fotografie. Také ti byli policisty vytlačeni. Šestiletý bratr zavražděného je v šoku hospitalizován.

Některá média připomínají, že obdobným událostem Německo čelí od doby, kdy vláda Angely Merkelové vpustila do země nekontrolované množství cizinců. V důsledku došlo k dramatickému nárůstu zločinnosti.

Fotogalerie


Komentáře