Já děti nebil, to maminka! Otec odebraných chlapců Michalákových poprvé promluvil

 • Otec chlapců odebraných norským soudem poprvé promluvil
 • V rozhovoru pro ČT řekl, že děti nebil, matka však ano
 • Prý ho přemlouvala, aby o tom nikde nemluvil

„Denis nemá rád maminku, bojí se jí,“ řekl otec Denise a Davida Michalákových České televizi. | foto: Reprofoto Česká televize / Facebook Eva Michaláková

„Denis nemá rád maminku, bojí se jí,“ řekl otec Denise a Davida Michalákových České televizi. Kromě toho také vůbec poprvé veřejně potvrdil týrání dětí, kvůli němuž byli chlapci z rodiny před pěti lety odebrány norským sociálním úřadem Barnevernet.

Po třídenním jednání soudu o odvolání rodičů v kauze chlapců Michalákových, které probíhalo v minulém týdnu, vůbec poprvé pro česká média promluvil otec Denise a Davida, Josef Michalák. Mimochodem minulý týden se o rozhovor pokoušela TV Prima, ale Michalák vystartoval na jejich kameramana (psali jsme zde).Reportéři TV Prima natočili Josefa Michaláka.

Reportéři TV Prima natočili Josefa Michaláka.

Z jeho slov nebude mít radost především jeho bývalá manželka Eva, se kterou se po pěti letech potkal právě u soudu.

České televizi řekl, že starší z chlapců Denis, s nímž se prý vídá, jelikož bydlí blízko jeho pěstounské rodiny, se bojí své biologické matky a nemá ji rád.

Mnohem šokující však bylo jeho další prohlášení. Tvrdí, že tři roky děti vychovával sám a vše bylo v pořádku. „Když se však maminka vrátila po práci domů, Denis a maminka měli problémy,“ tvrdí Michalák, kterého s jeho bývalou ženou norské úřady viní z násilí na dětech.

„Když je Barnevernet oba vzal poprvé, já jsem je nebil, to Eva. A Eva mi psala, ať to Barnevernetu neříkám, že je bije,“ prohlásil Michalák, čímž vůbec poprvé potvrdil fyzické násilí na dětech. Svoji vinu ale odmítá. Michaláková už v minulosti odmítla, že by chlapce týrala.

On i jeho bývalá manželka teď čekají na verdikt soudu, který má rozhodnout, zda jim vrátí rodičovská práva. Na jednom se Michalákovi ale shodnou, nechtějí, aby byl mladší ze synů David poslán k adopci.

Biologického otce Denise a Davida na začátku kauzy norská sociálka podezřívala z toho, že chlapce osahával. Později se ale obvinění přeneslo i na matku, kterou Barnevern obvinil ze zneužívání dětí a držení pornografie - tedy nahých fotek svých synů. Podle norských úřadů měli oba rodiče děti bít, křičet na ně a nadávat jim.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 9:51 27. září 2016. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  12
 • Trapas
  11
 • Haha
  10
 • Super
  5
 • Cože
  5
 • Sladký
  5


Komentáře