Dědeček kluků Michalákových zemřel, aniž by měl možnost ještě vidět své vnuky

Dědeček bratrů Michalákových už svoje vnuky nikdy neuvidí | foto: iDNES.cz

Rodina Michalákových, která již několik let marně bojuje o návrat chlapců Davida a Denise, kteří byli rodině dlouhodobě žijící v Norsku odebráni pro údajné týrání obou dětí, zažívá další ránu. Dědeček obou chlapců, který se i se svou dceru Evou Michalákovou snažil za vnuky bojovat, zemřel, aniž by se se ztracenými chlapci shledal!

Bratři David a Denis Michalákovi byli rodině žijící v Norsku odebráni v roce 2011, kdy učitelka z mateřské školky, kterou děti navštěvovaly, kontaktovala místní sociálku pro podezření z týrání chlapců. Poté následovala dvě trestní oznámení, které však policie odložila pro nejasnost celého případu. Chlapci se však k rodině pro obstrukce ze strany úřadu pro sociálně-právní ochranu dětí dosud nevrátili, navíc byli oba chlapci umístěni do pěstounské péče, a to každý zvlášť. Matce Evě Michalákové není umožněn styk se syny, protože na ně prý má špatný vliv.Eva Michaláková oslovila některé české europoslance, kteří se v případu dlouhodobě angažují a snaží se dosáhnout když už ne návratu dětí k matce, tak alespoň jejich svěření do péče někoho z příbuzných, kde by se s nimi matka mohla stýkat. Jedním z nich je také europoslanec a předseda Svobodných Petr Mach. Ten také na svém facebookovém profilu informoval o smutné události v rodině Michalákových.

„Dědeček kluků Michalákových zemřel, aniž by měl možnost ještě vidět své vnuky, ač o to tolik bojoval. Norská vláda dala děti na převýchovu do norských rodin a upírá jim kontakt s rodinou. Až budu v Poslanecké sněmovně, zasadím se o sjednání mezinárodní smlouvy, která by umožnila vydat mladé české občany do vlasti,“ slíbil Mach.

Dědeček chlapců Michalákových své vnuky již nikdy neviděl.

Dědeček chlapců Michalákových své vnuky již nikdy neviděl.

Zda své sliby bude mít příležitost splnit, se Česká republika teprve dozví.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:05 8. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  7
 • Super
  5
 • Trapas
  5
 • Cože
  4
 • Sladký
  4
 • Haha
  3


Komentáře