Smrt talentovaného veslaře: Policie má dopis na rozloučenou, prý byl před smrtí citově vydírán

 •   15:35
 • diskuse

Dvojnásobného juniorského mistra světa našli v pondělí večer mrtvého v loděnici Dukly. Případ vyšetřuje policie. | foto: FacebookiDNES.cz

Co stojí za smrtí Michala Plocka, nadějného veslaře, který si před pár dny podle všeho vzal život přímo v loděnici pražské Dukly? Zásadní odpověď může dát dopis na rozloučenou, který nyní zkoumá policie.

Měl být nástupce Ondřeje Synka, mistra světa a olympijského medailisty. Novou hvězdou českého veslování. Jenže Michal Plocek se ve dvaadvaceti letech zabil. „Je nesmysl, že by si vzal život sám,” nechali se slyšet členové jeho rodiny. „Před dvěma lety Míšovi umřela maminka, to bylo moc smutné, ale Michal byl teď úplně v pohodě, vyrovnal se i s rozchodem s bývalou přítelkyní, v neděli byl ještě za kamarádkou v Lysé nad Labe,“ pokračovali.Mluvil s tátou s tím, že potrénuje a přijede na Vánoce, těšil se na to,“ řekl Blesku bývalý Plockův trenér Milan Šurý. Jenže podle zdroje z blízkého okolí nadějného veslaře stál za jeho psychickým rozkolem právě nevyjasněný vztah s bývalou přítelkyní Kristýnou. Ta mu měla podle zdroje dva týdny před smrtí zavolat a oznámit Plockovi, že je těhotná.

„Řekla mu, že čeká dítě a že mu za týden řekne, jestli je jeho,“ sdělil zdroj.

Veslař Michal Plocek se svojí přítelkyní Kristýnou. Před několika měsíci se rozešli, v pondělí ho našli mrtvého.

Veslař Michal Plocek se svojí přítelkyní Kristýnou. Před několika měsíci se rozešli, v pondělí ho našli mrtvého.

Sportovce to prý vrhlo do nejistoty, na jeho psychiku to byl velký nápor. Nakonec se měl dozvědět, že otcem není. Podle svědectví přátel ho tato zpráva velmi rozrušila, přesto na sobě nedával podle svého otce nic znát. Táta Otakar s ním mluvil jen pár hodin předtím, než ho nalezli mrtvého. „Nevěděl jsem ani o náznaku problému, kdyby nějaký byl, klidně bych se za klukem vydal do Prahy. Bavili jsme se o nakupování a každodenních záležitostech,” řekl Plocek senior.

On sám nechápe verzi o sebevraždě. Vyjádření policie jí však nasvědčuje. Kriminalisté spolu s lékařem nezjistili cizí zavinění,“ uvedla mluvčí pražské policie Iveta Martínková.

Jisté je, že vztah s bývalou láskou ideální nebyl, což nasvědčuje Plockova zpráva datovaná týden před smrtí, ve které píše, že byl na svou milou zlý. Jestli šlo o Kristýnu, není jisté. „Nikdy bych holku neuhodil, ale dřív jsem byl k přítelkyni zlý a teď už toho může jen litovat.“ Naopak Kristýna na Plocka zavzpomínala v dobrém. „Seznámili se při studiích na stavební průmyslovce. Nejdříve byli jen kamarádi, pak spolu začali chodit. Jezdili na vodu, trsali na svatbě kamarádů... Tyhle vzpomínky zůstanou navždy,“ napsala na svém Facebooku, kde přidala pár fotek ze společného života.

Důvod tragédie je tedy zahalený mlhou. Buď ho ozřejmí policie, nebo dopis na rozloučenou, který talentovaný veslař zanechal v loděnici.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:35 6. dubna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  42
 • Trapas
  32
 • Sladký
  17
 • Cože
  14
 • Super
  13
 • Haha
  11


Komentáře