Jak mě vyhazovali z Novy? Nejdřív vtipkovali a pak přišla studená sprcha, vzpomíná Michal Hrdlička

Michal Hrdlička poprvé promluvil o tom, jak to bylo s jeho odchodem z televize Nova. | foto: Profmiedia.cz, TV Nove, Expres.cz: Tilen Vaj, Jiří Pitrof

Na letošní ročník karlovarského festivalu bezesporu nezapomene moderátor Michal Hrdlička (28). Ten se postaral o skandál, který plnil titulní stránky do konce léta. Za osahávání neznámých dívek a opilecké chování vyfasoval nejen tučnou pokutu na Nově, ale rovnou i padáka. Teď se poprvé k této skutečnosti vyjádřil. Jak to bylo doopravdy s jeho odchodem z televizních obrazovek?

Na loňské léto Michal Hrdlička bezesporu nezapomene. Během karlovarského festivalu, kdy se hodně opil, obtěžoval bavící se dívky a močil před lidmi na ulici, si celým skandálem stihl rozházet nejen u své přítelkyně a tenistky Karolíny Plíškové, ale i u vedení a ředitele televize Nova.O tom, co následovalo po jeho divokém večírku, se poprvé rozpovídal pro čtvrteční vydání Magazínu DNES.

„Když jsem se vrátil z Varů do Prahy, bylo mi jasné, že to v televizi musí řešit. Což dopadlo tak, že sice si mě nejbližší šéfové pozvali na kobereček, ale neslo se to spíš v rovině legrace s hláškami z filmů na téma alkohol, jako že se nic zas tak závažného nestalo. Dostal jsem i jakousi pokutu, aby se neřeklo, a jelo se dál,“ popsal klidný průběh návratu do práce z bujarých večírků.

Jenže to nečekal, že o čtrnáct dní později dostane studenou sprchu. „Potom přišel telefonát od asistentky, ať se dostavím k řediteli,“ řekl v rozhovoru pro Magazín DNES už o něco více poklesle.

Atmosféra mezi Borhyovou, jejím kamarádem Korantengem, který stojí za Lucií, a jejím bývalým Hrdličkou se ve studiu dala krájet.

Atmosféra mezi Borhyovou, jejím kamarádem Korantengem, který stojí za Lucií, a jejím bývalým Hrdličkou se ve studiu dala krájet.

„Počítal jsem s tím, že průšvih už je zažehnaný, potrestaný jsem už byl, slíbil jsem, že už se to nebude opakovat, a ani jsem nechtěl, aby se to opakovalo. Navíc se blížila olympiáda, kterou jsem měl komentovat, kromě fotbalu i beachvolejbal, v práci už visel rozpis... Ale že by vám formálně volala asistentka, že máte jít k řediteli, jsem za těch osm let na Nově moc často nezažil, vždycky to bylo poměrně něco zásadního, takže se z toho dalo něco vytušit. A tak jsem šel a dopadlo to, jak to dopadlo,“ dodal s tím, že z kanceláře odcházel s výpovědí v ruce.

Za jeho odchodem tak muselo být bezesporu něco víc, než jen řádění ve Varech. Že by snad jedna z hlavních moderátorek a bývalá partnerka Hrdličky Lucie Borhyová, která má v televizi neotřesitelné místo?

Není totiž žádným tajemstvím, že jejich vztah neskončil zrovna ideálně a moderátoři se na sebe mohli jen těžko podívat. Skandál tak mohl být dobrou zamínkou pro ukončení poměru, aby měli ve studiu absolutní klid.

Borhyová si totiž podle našich dobrých zdrojů měla několikrát stěžovat, že svému bývalému musí předávat slovo a ještě se u toho na něj usmívat.

Povyk, který Hrdlička způsobil ve Varech, tak nepochybně hrál všem do karet. Odchodu by se nejspíš nevyhnul ani bez něj.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:27 13. května 2017. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  52
 • Trapas
  40
 • Super
  21
 • Sladký
  16
 • Tvl
  14
 • Cože
  12


Komentáře