V Brně Noční vlky vítali chlebem a solí, Hašek s nimi pózoval na hřbitově

S Putinovi Nočními vlky, kontroverzním motorkářským gangem, se potkal i hejtman a šéf asociace krajů Michal Hašek (ČSSD). | foto: Reprofoto Facebook Michal Hašek

Poláci je přes svoje hranice do Evropské unie o víkendu nepustili, v Brně je vítala delegace chlebem a solí. S Putinovi Nočními vlky, kontroverzním motorkářským gangem, se potkal i hejtman a šéf asociace krajů Michal Hašek (ČSSD). Prý se s nimi podle svých slov chtěl poklonit osvoboditelům Brna.

„Včera jsem byl na Ústředním hřbitově v Brně, protože jsem tam chtěl být a vzdát čest a poklonit se sovětským osvoboditelům Brna a jižní Moravy z jara 1945,“ komentoval Hašek svoje setkání s gangem motorkářů, kteří sympatizují nebo jsou přímo členy známého ruského motorkářského gangu Noční vlci.Noční vlci jsou pro mnohé symbolem projekce ruské politické moci mimo své hranice.

Noční vlci jsou pro mnohé symbolem projekce ruské politické moci mimo své hranice.

Noční vlci jsou pro mnohé symbolem projekce ruské politické moci mimo své hranice. I proto nebyli vpuštěni na polské území. Hašek ale na pózování s členy gangu nevidí nic špatného. „Někdo má fotky s českými tuneláři z 90. let či nedávné doby, já mám ze včerejška foto s ruskými motorkáři,“ uvedl Hašek.

Motorkáři z ruského motocyklového klubu Noční vlci, známého dobrými vztahy s prezidentem Vladimirem Putinem, se kromě Brna, kde je na pohřebišti u památníku rudoarmějců dokonce vítali chlebem a solí, zastaví také v Praze a Děčíně, kam je pozval poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD).

Noční vlci se u nás staví, protože u nás máme památník padlým v 2. světové válce na hřbitově na Folknářích, kam přijedou položit květiny,“ řekl Expresu Foldyna.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:17 1. září 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  39
 • Trapas
  11
 • Tvl
  6
 • Haha
  5
 • Cože
  4
 • Sladký
  3


Komentáře