Michal Hamršmíd se po pěti letech vrací do klece. Na přípravu měl šest týdnů!

Zápasník měl na přípravu šest týdnů. | foto: Profimedia.cz

Fanoušky MMA zápasů čeká doslova sportovní svátek. Již tento čtvrtek se totiž do klece vrátí pravděpodobně nejslavnější český zápasník tohoto bojového sportu Michal Hamršmíd. Ten se tak rozhodl kvůli svému synovi, který ho nikdy neviděl v akci. Přestože se před ním chce předvést, přiznává, že může padnout!

Když Michal „Háša“ Hamršmíd před pěti lety ukončil svou profesionální kariéru MMA zápasníka, nikdo nepředpokládal, že ho ještě někdy uvidí zápasit. A ačkoliv se již řadu let živí pořádáním galavečerů a pracuje u hokejové reprezentace jako kondiční trenér, již tento čtvrtek se definitivně naposledy předvede v rámci Night of the Legends v Praze.Můj syn už mě nezažil zápasit, byl malý, když jsem měl svůj poslední zápas, jdu tam kvůli němu. Bude to můj poslední zápas, mám už kariéru jinde než uvnitř oktagonu,“ prozradil duší zápasník, který jako legenda tohoto sportu nemůže hazardovat se svým jménem. Přesto neměl mnoho času na přípravu.

Příprava byla jako vždy těžká. Tahle o to těžší, že se vracím po pěti letech a měl jsem na ni jen šest týdnů,“ vysvětlil Michal.

A ačkoliv se zápasem souhlasil kvůli svému synovi, který ho nikdy neviděl v akci, počítá s tím, že by ho také mohl vidět padnout. „Je to sport a patří to k tomu, nebojím se toho,“ prozradil Hamršmíd. Ten svého syna od dětství vede ke sportu. Rozhodně mu ale do výběru nehodlá mluvit.

Nechám na něm, jaký sport si vybere, a v tom ho budu stoprocentně podporovat. Jsou však jiné sporty, které by byly lepší,“ přiznal zápasník.

Přestože není mínění o zápasnících MMA nikterak vysoké, Hamršmíd je zářným příkladem, jak jsou předsudky mylné. Michal se totiž zapojil do charitativního projektu „Jsem, kým jsem“ fotografky Barbory Jelínkové Navrátilové a módní návrhářky Michaely Skuhravé, do kterého se již zapojili Karolína Plíšková, Michal Hrdlička, Alan Babický, Jaromír Navrátil či Tomáš Skuhravý.

Již nyní se tedy vyrábějí trička s podobiznou Michala Hamršmída, která navrhla Michaela Skuhravá a nafotila Barbora Jelínková Navrátilová, a ta se budou prodávat právě v Aréně Sparta, kde galavečer proběhne. „Já jsem s výsledkem spokojený, hlavní ale je, aby se trička líbila lidem a kupovali je, protože peníze poputují na účet nadačního fondu Kateřiny Sokolové AutTalk,“ prozradil Hamršmíd.

FotogalerieOhodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:00 9. února 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  6
 • Haha
  4
 • Cože
  4
 • Trapas
  4
 • Sladký
  4
 • Tvl
  4


Komentáře

Mohlo by vás zajímat