Několikaletý spor s maskou přátelství: Proč Slováček nemůže rozdýchat Kocába?

Felix Slováček chová i po letech ke Kocábovi hořkost. | foto: Profimedia.cz

I když by mu měla být žárlivost vzhledem ke svým milostným avantýrám s mladšími ženami cizí, potkává se s ní Felix Slováček (72) velmi často. Vyvolává ji v něm především jeden člověk - Michael Kocáb (61). Proč?

Manželství Felixe Slováčka a Dády Patrasové trvá už dlouhých šestatřicet let. Což je opravdu dlouhá doba na to, pokud jste známou osobností a zároveň jednou z nejkrásnějších hereček v Česku.O Patrasovou, která byla sexsymbolem osmdesátých let, usilovalo opravdu mnoho mužů z různých poměrů - tu Američan, tu Japonec nebo také naše mužská smetánka.

Dáda Michala vždy ráda vidí.

Dáda Michala vždy ráda vidí.

Mezi tu patřil i Michael Kocáb, tehdy oblíbený interpret Pražského výběru, rebel a lamač dívčích srdcí.

A protože Dáda měla vždycky slabost pro lumpy, odolávala Kocábovi opravdu velmi těžko.

Láska z konzervatoře

Jejich velká love story propukla už při samotných studiích na pražské konzervatoři. Šlo o typickou studentskou a bláznivou lásku, na kterou Dáda dodnes ráda vzpomíná.

Fotogalerie

Michal se totiž choval jinak, než ostatní vrstevníci - byl galantní, dvořil se a snesl by jí modré z nebe. Zároveň měl v sobě ale drive a energii.

Není se proto co divit, že když si Dáda v roce 1983 vzala Felixe za muže, měl svého soka v hledáčku.

„Jakmile se řeklo jméno Kocáb, ježil se a byl nepříjemný,“ řekl nám velmi dobrý rodinný přítel.

A měl proč! Šarmu Kocába totiž Patrasová podlehla i během manželství, kdy s ním udržovala několikatýdenní poměr. „Jestli bylo mé manželství někdy v ohrožení, tak kvůli Michaelovi,“ přiznala Patrasová dokonce ve své knize.

Slováčkova žárlivost se tak ještě prohloubila. Ač sám nebyl své ženě vždy věrný, při pomyšlení na Kocába měl ihned špatnou náladu.

„Snažil se to brát statečně, pozval dokonce Michala na pivo, aby si to tenkrát vyříkali, uvnitř to ale zůstalo,“ řekl nám dále zdroj, podle něhož je Slováček na přítomnost Kocába ve společnosti jeho ženy alergický i po letech.

„Nelíbí se mu, že se stýkají. Hlavně pokud by mělo jít o schůzku jen mezi čtyřma očima,“ dodal.

Slováček se tak mohl jen radovat, že na oslavu šedesátin, které měla Dáda ve středu, Kocáb vlastně netrefil. Přišla mu totiž v pozvánce údajně špatná adresa.

Ovšem dospělý člověk v době chytrých telefonů a digitálního věku nemůže netrefit kvůli špatné adrese, která byla dle jeho slov navíc na opačné straně stejné ulice. Kocáb nepřišel, protože nejspíš přijít nechtěl.

Asi moc dobře věděl, proč.Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 2:17 30. srpna 2016. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  56
 • Haha
  32
 • Tvl
  21
 • Sladký
  17
 • Super
  15
 • Cože
  11


Komentáře