Hvězda filmu Páni kluci: Proč skončil s herectvím a co si koupil za první honorář?

Jak dnes vypadá Tomáš z filmu Páni kluci? | foto: Reprofoto: CSFD/Facebook

Přestože uběhlo od natáčení filmu Páni kluci více než 40 let, na popularitě stále netratí. Jak dnes vypadá jeho největší hvězda Michael Dymek, který si zahrál hlavní roli rošťáka Tomáše? Za jeho honorář byste dnes ani nevstali.

Michal (54) byl od malička pohybově velmi nadaný. Na základní škole se sportovním zaměřením se věnoval gymnastice, a právě tam jej v jeho 12 letech objevili tvůrci filmu Páni kluci.Tomáš neměl žádné předchozí herecké zkušenosti, všechny přesto nadchl. Pro roli Tomáše byl jako stvořený.

Film Páni kluci měl premiéru v roce 1975.

Film Páni kluci měl premiéru v roce 1975.

Psal se rok 1975 a natáčelo se dva měsíce. Michael tehdy dostal honorář 6 000 korun, za který koupil sobě a svému bratrovi jízdní kola a matce elektrický motor do šicího stroje.

Po tak velkolepém úspěchu na sebe herecké nabídky nenechaly dlouho čekat. Zahrál si v několika dalších filmech, z nichž měl největší úspěch Krakonoš a lyžníci.

Michael se však trochu nešťastně potýkal se slávou. Přehršelá pozornost okolí se mu příliš nezamlouvala, proto se rozhodl herectví dále nevěnovat. Nabídky na role začal odmítat a postupně se mu režiséři přestali ozývat.

Michael Dymek v roce 2011.

Michael Dymek v roce 2011.

Šel studovat tanec na Státní konzervatoř. Přihlášku si podal také na elektrotechniku, nakonec však vyslyšel hlas svého srdce a věnoval se pohybu. Po ukončení studií nastoupil do Státního souboru písní a tanců. Stejně tak učinila i jeho žena Ivana. Už tehdy uvažovali o emigraci.

V roce 1988 svoji představu naplnili a společně odcestovali do Mnichova. Tam se po letech tvrdé práce dostal až na pozici šéfa exportního oddělení v mezinárodní firmě s elektrosoučástkami.

V roce 1995 se vrátil zpět do Čech, kde dlouhou dobu podnikal v oblasti topných systémů.

Od roku 2012 je spoluvlastníkem a jednatelem mezinárodního filmového festivalu Febiofest, tančí dodnes a vypadá báječně.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:10 7. srpna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  67
 • Sladký
  17
 • Cože
  15
 • Tvl
  15
 • Haha
  14
 • Trapas
  12


Komentáře