jít naiDNES.cz

Hana Vagnerová o zkušenosti z Hollywoodu: Byla jsem tam nic!

Doma je obletovanou hvězdou, za hranicemi nikdo. To si na vlastní kůži uvědomila herečka Hana Vagnerová, která se snaží prosadit v Hollywoodu. Expresu přiznala, že přivítání bylo tak drsné, že zasáhlo její ego!

V Los Angeles je každý herec. To není jenom obyčejné klišé, ale realita. To po svém příletu do města andělů zjistila i herečka Hana Vagnerová.

„I řidič Uberu je herec. Postaví vás to tam trošku do jiné pozice. Když jsem tam přijela poprvé, tak to s mým egem něco udělalo. Tam povolání herec nic neznamená. Strašně vás to probere. Zjistila jsem, že na sobě musím hodně pracovat,“ říká na rovinu Vagnerová, která za hranicemi tráví necelé tři měsíce z celého roku.

Za sebou má již i casting. Bohužel neúspěšný. A přiznala, že po dlouhé době zažila nervozitu. „Myslela jsem, že se mi to už nestane. Casting probíhal v němčině, a ačkoliv německy neumím, naučila jsem se třístránkový text podle sluchu. Dostala jsem se na callback, což je z českého hlediska nic, ale z amerického je to skvělé. Padlo to na tom, že nemluvím anglicky. Zkušenost to byla k nezaplacení. Myslela jsem, že omdlím,“ říká Hana, které podle jejích slov trvalo strašně dlouho, než za oceánem našla zastoupení.

Prorazit za oceánem podle herečky není snadné, ani co se finanční stránky týče. „Dolar je 22 korun, někdy 24. Přespávám tam u kamarádů, což je taky velká kovbojka,“ přiznala herečka s tím, že doma je to stokrát jednodušší.

„Tady ty lidi znám. Mám tady své divadlo, tam nevíte, jestli jste správně, nebo ne. Pokud nejste u nějaké větší agentury, jako je třeba Karel Roden, tak nevíte, jestli jsou dobré, nebo ne. Pak se vrátí člověk do Čech a je rád,“ uzavřela Vagnerová, která ale jedním dechem dodává, že by za oceán měli mířit všichni mladí herci, kteří mají příležitost. Zkušenost je to prý k nezaplacení.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:58 2. listopadu 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  18
 • Haha
  7
 • Sladký
  3
 • Tvl
  3
 • Cože
  2
 • Trapas
  2
Komentáře