jít naiDNES.cz

Filmový průvodce karlovarským festivalem: Těmto 5 snímkům se vyhněte obloukem

Novinkas Woodyho Allena, přecpaný Anthropoid nebo dokument o lékaři, co bezplatně ošetřuje přistěhovalce. Ve Varech je pár filmů, které můžete klidně vynechat. | foto: koláž Expres

Vyrážíte do Varů? A už víte, co chcete vidět? Přípravu na největší český filmový festival nesmíte podcenit. Lidí a snímků je mnoho, fronty jsou dlouhé... Na co zaručeně musíte zajít, to vám poradí každý. My vám ale řekneme, čemu se můžete s klidem vyhnout a ušetřit čas na to, co stojí za shlédnutí.

1.Anthropoid

Česko-britský snímek o operaci Anthropoid patří k nejlákavějším položkám programu. Takže na něj bude chtít úplně každý, čili nebude místo a fronty na lístky budou kilometrové. Do běžných kin film určitě dorazí, nepřijdete o něj.

Trailer: Anthropoid (2016)

2.Café Society

Je potřeba podívat se pravdě do očí: režisér Woody Allen patří k legendám, je to už ale pěkná řádka let, co natočil opravdu dobrý film (se světlou výjimkou v podobě Jasmíniných slz z roku 2013). Jeho nový snímek Café Society se podle všeho ztratí v kupce jeho slabších kousků, můžete ho vynechat.

Nový film Woodyho Allena pravděpodobně zapadne do kupky průměrných snímků,...

Nový film Woodyho Allena Café Society.

3.Zkáza krásou

Dokument Heleny Třeštíkové o životě Lídy Baarové bohužel nepřináší tolik nového, jak se na první pohled zdá. Prakticky vše už bylo viděno v jiných dokumentech. Ztráta času.

Dokument Heleny Třeštíkové o Lídě Baarové nepřináší žádné nové informace.

Lída Baarová (vlevo) a dokumentaristka Helena Třeštíková.

4.Ambulance

„Výtečně vygradovaný, nenásilně angažovaný dokument pohlíží na dění v ordinaci lékaře na předměstí Paříže, kde jsou poskytovány bezplatné konzultace přistěhovalcům z celého světa...“ Oficiální anotace v nás budí ostražitost. Větříme totiž citové vydírání...

Dokument o lékaři přistěhovalců je prý „nenásilně angažovaný“. To nám nejde...

Dokument o lékaři přistěhovalců je prý „nenásilně angažovaný“. Hmm.

5.Pasolini

Nevelký film o velké filmové osobnosti, díky kterému je jednou z hvězd letošního ročníku Willem Dafoe, představitel hlavní role. Toho si zkuste někde odchytit aspoň na kukandu, nepříliš povedený životopisný snímek ale nechte plavat.

Trailer: Pasolini (2014)

... A co naopak vidět musíte:

- prakticky cokoliv ze sekce Návrat ke kořenům, která přináší perly (nejen) české kinematografie; jako třeba sci-fi Ikarie XB 1 či novovlnovou klasiku O slavnosti a hostech, ze zahraničních Lynchův Modrý samet

- bizarní snímek Švýcarák s Danielem Radcliffem v hlavní roli

- v Cannes oceněný snímek Cristiana Mungiua Zkouška dospělosti

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:00 29. října 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  18
 • Cože
  13
 • Sladký
  12
 • Tvl
  12
 • Haha
  9
 • Trapas
  7
Komentáře