jít naiDNES.cz

Legendární Studio 54 ve Varech: Koho by vpustili na nejlepší večírky světa?

Kdo to nejlépe vystihl? | foto: Tilen Vajt/Pavel Dvořák

Málokdo ví, co si má představit pod tím, když se někde na pozvánce zjeví „Dress code: Studio 54“. Jaká je vůbec historie této legendy slavného klubu a jeho stylu a jak si s tím celebrity poradily ve Varech na čtvrtečním večírku?

Těžko byste v historii večírků hledali legendárnější pojem než Studio 54. Slavný newyorský klub, který byl otevřen pouhé dva roky, se stal synonymem pro divoké párty plné alkoholu, drog a co nejvybranějších outfitů.

Ne vždy ovšem v tom dobrém slova smyslu.

Steve Rubell, jeden ze dvou majitelů, který stál za založením nejlegendárnějšího klubu v roce 1977, s oblibou dělal to, že stával sám u dveří klubu a sám si vybíral, koho pustí dovnitř. Jenže tak snadné to nebylo, museli jste totiž v něčem vyniknout, velmi často se tak stávalo, že odmítnutí návštěvníci se za půl hodiny vraceli převlečení do něčeho, o čem by si mysleli, že by se Rubellovi mohlo líbit.

„Je to, jako když máte zamíchat salát,“ vysvětloval Rubell svou vyhazovací techniku a dost často se stávalo, že někteří lidé, před nimiž se nezvedl sametový provaz, páchali vše možné, aby se do klubu dostali, například přelézali zeď s ostnatým drátem, nebo dokonce Rubellovi vyhrožovali smrtí.

Kdo ale v jeho očích uspěl a mohl vstoupit, toho čekaly večírky, o nichž se mluví dodnes. Ostatně klub fungoval jen dva roky, Rubell a jeho partner Ian Schrager se netajili tím, že z těchto večírků, z nichž se jim sypaly miliony na hlavu, neplatí daně, a tak si pro ně federálové přišli, protože jestli jsou v Americe na něco hákliví, tak na neodvedené podíly státu.

Modelka Jitka Nováčková absolutně ví, co na sebe, a toto je pocta Klubu a jeho...

Modelka Jitka Nováčková absolutně ví, co na sebe, a toto je pocta Klubu 54 a jeho stylu.

Studio se v roce 1979 definitivně zavřelo a zůstaly po něm jen legendy. Třeba o tom, jak se ve VIP zóně, která byla ve sklepních prostorách, Mick Jagger sjížděl horami kokainu a pak tam souložil s cizí dívkou před svými přáteli.

Nebo ty o tom, jak v jedné části klubu byly židle jen z plastu, aby se z nich rychle daly otřít všechny tělesné tekutiny.

Nebo ty o tom, jak tam Calvin Klein ve vrcholně povznesené náladě trhal dívkám jejich šaty a pak v té opici a morální kocovině vymyslel jednu ze svých nejlepších kolekcí.

Nebo ty o tom, jak se tam herečka Liza Minnelli s jednou dívkou servaly jak koně.

Zuzana Stivínová by do Klubu 54 zapadla, rozjela velké představení.

Zuzana Stivínová by do Klubu 54 zapadla, rozjela velké představení.

Historek je spousta, a jestli jsou nějaké pravdivé, to ví jen čert. Co se ví najisto, je, že Rubell a Schrager šli za svoje daňové úniky do vězení a slávu klubu se už nikdy nepovedlo obnovit, a to nikde na světě, po celé zeměkouli suce existuje mnoho Klubů 54, dokonce i v Praze, ale žádný nikdy nebude takový.

Nicméně zavzpomínat na zlatou éru „sex, drogy a rokenrol“ lze i jinak, a to třeba právě tím, že se dá udělat večírek ve stylu Klubu 54, což proběhlo ve čtvrtek pro slavné hosty karlovarského festivalu. Čím šílenější outfit a čím více flitrů, tím více dress code, dalo by se říct.

Emma Smetana vzala Klub 54 útokem a nejlépe se přizpůsobila jeho stylu.

Emma Smetana vzala Klub 54 útokem a nejlépe se přizpůsobila jeho stylu.

Na večírek ve stylu Klubu 54, který pořádalo Pietro Filipi & Elle si můžete vzít cokoliv, od pyžama přes gumáky až po svatební šaty, a nikomu to nepřijde divné. I české celebrity to věděly, proto se můžete podívat do galerie na nejlepší výtvory a zhodnotit, kdo se zbytečně držel zkrátka a kdo popustil uzdu fantazii a vzdal hold této dekadentní éře, jako například velmi stylová a velmi „klubová“ Emma Smetana.

Fotogalerie

Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat