Smrt kvůli #MeToo: Exministra (†48) našli mrtvého. Měl obtěžovat nejméně tři ženy

Překvapivá zpráva dorazila z Walesu. Zdejší exministr Carl Sargeant (†48) spáchal sebevraždu. Zpráva o jeho smrti přišla jen pár dní poté, co se byl tento velšský politik obviněn ze sexuálního obtěžování několika žen. Sargeant se navíc rozhodl sprovodit se ze světa v době, kdy po celé planetě rezonuje kauza Me Too, která ho vlastně donutila k zoufalému činu.

Carla Sargeanta našli v úterý dopoledne mrtvého v jeho domě v severním Walesu. Sám přitom ještě nedávno stál o očištění svého jména. O sebevraždě nepochybuje deník Daily Mail, který se odvolává na svůj zdroj.Teprve v pátek byl velšský politik předvolán před vedení své strany, kde mu bylo oznámeno, že kvůli sexuálnímu skandálu bude po dobu vyšetřování suspendován.

Na Carla Sargeanta podaly trestní oznámení nejméně tři ženy. Zatím ale není jisté, jakého přestupku se měl politik dopustit

Smrt velšského politka přišla v době, kdy světem otřásá populární kauza Me Too (v překladu: já také, pozn. red.).

Celosvětový fenomén rozjela sexuální aféra významného hollywoodského producenta Harveyho Weinsteina, který měl obtěžovat několik žen z filmového průmyslu. K jeho obětem se hlásí například takové hvězdy, jako jsou Angelina Jolie nebo Gwyneth Paltrow.

V tom, co původně rozjely zdrcené hollywoodské herečky, ale pokračují i „obyčejné“ ženy. Do problémů se tak dostávají i jiní lidé než jen ti z filmového průmyslu. 

A to je právě případ Carla Sargeanta, který pravděpodobně neustál tlak veřejnosti a rozhodl se spáchat sebevraždu.

Fotogalerie

Komentáře