„Když mocní využívají svou pozici, aby šikanovali jiné, jsme ztraceni.“ Meryl Streep se obula do Trumpa

Meryl Streep. | foto: dailymail

Při nedělním udílení ceny Zlatý globus padala také silná slova. Meryl Streep do svého projevu zahrnula také ostrou kritiku budoucího amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ten ovšem neváhal a velmi rychle vrátil úder!

„Když mocní využívají svou pozici, aby šikanovali jiné, jsme ztracení,“ prohlásila Meryl Streep, když kritizovala hrubé chování budoucího amerického prezidenta Donalda Trumpa. Mimo jiné zmínila něco přes rok starou událost, kdy měl Trump urážet postiženého moderátora automobilových závodů.„Tendence ponižovat druhé, pokud ji má osoba, pohybující se ve veřejném prostoru, se infiltruje do života každého z nás, protože to vytváří v lidech pocit, že je v pořádku se chovat stejně,“ řekla herečka během svého projevu. Dočkala se za to bouřlivého aplausu svých fanoušků na sociálních sítích.

Donald Trump na sebe s odpovědí nenechal dlouho čekat a neváhal nejen popřít, že by snad kdy kohokoli ponižoval, ale navíc označil Streep za nejvíce nadhodnocenou herečku současnosti, čímž v podstatě vyvrátil předchozí tvrzení. Navíc dodal, že pokud Meryl Streep opravdu tolik záleží na postižených, možná měla ve svém projevu raději podpořit mentálně zaostalého hocha, který se minulý týden stal obětí šikany dvou afroamerických párů.

Spor jen přispěl k vyhrocené náladě v USA, která zde panuje již od prezidentských voleb. Situace je o to pikantnější, že Meryl Streep patřila k podporovatelům Hillary Clintonové při její kandidatuře na post prezidenta.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 21:39 9. května 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  28
 • Super
  10
 • Haha
  10
 • Cože
  9
 • Sladký
  9
 • Tvl
  9


Komentáře