Unikátní test fastfoodu: Co se stane, když v KFC a Mekáči řeknete tajné heslo?

Co se stalo, když jsme v pražských restauracích McDonald’s a KFC řekli hesla, která mají zaručit speciální menu? | foto: HackMcDonaldExpres.cz

Konkurence mezi fastfoody je v dnešní době opravdu veliká, a tak se není co divit, že se každý snaží vymyslet něco extra. V prodejnách McDonald’s nebo KFC si dokonce můžete objednat „podpultovky“, které nejsou součástí běžné nabídky. Jak tahle vychytávka funguje v praxi? To jsme se pro vás rozhodli otestovat!

Čas od času nás v redakci napadnou opravdu investigativní témata. Zatímco minule jsme vás informovali o tom, co se nachází ve vašich střevech a konečníku, dnes jsme se rozhodli navštívit rychlé občerstvení a objednat si tzv. podpultovku pro „fajnšmekry“.Už dlouho se totiž spekuluje, že když v podniku vyslovíte požadované heslo, personál vám naservíruje speciální menu, které je zcela mimo běžnou nabídku.

Fotogalerie

Pro McDonald’s prý platí „umím to udělat líp“ a pro KFC jednotlivé názvy menu. My si vybrali Triple down - zapečené stripsy se sýrem, slaninou a polité majonézou.

Jenže když jsme do prodejny přišli, absolutně nikdo nám nerozuměl.

Začali jsme u McDonald’s. Samozřejmě proto, že mají daleko lepší hranolky než v KFC.

Když jsme si objednali menu s devíti nuggetami a menu s Big Tasty burgerem, prodavačka se nás otřepanou frází zeptala: „Ještě něco jiného si dáte?“ A v tom přišla řada na nás!

„Umím to udělat líp!“ vyhrkli jsme. Jenže jsme po chvíli pochopili, že výraz, který má obsluha na obličeji, rozhodně nevypadá příliš zasvěceně a beztak si slečna myslela, že lépe to určitě neumíme.

A tak jsme s dvěma obyčejnými menu a smutnými obličeji pokračovali dál. Přímo do Kentucky Fried Chicken, zkráceně KFC.

Dlouho jsme přemýšleli, jaký recept si vybrat, ale Triple Down nakonec vyhrál. A tak jsme o něj obsluhu požádali.

Jenže namísto slibovaného speciálního menu jsme dostali úplně normální nabídku. Obsluha si jistě myslela, že jsme úplně mimo, když čekáme ještě něco navíc.

Doopravdy ale byla opravdu mimo ona. Protože všude jinde ve světě toto speciální menu mají!

A stejně jako z Mekáče jsme odcházeli i z KFC s prachobyčejným a okoukaným sendvičem. No jo, zdá se, že na tenhle trend si zase budeme muset ještě třicet let počkat. Stejně tak jako na všechno, co je cool a fajn!

Videa z našeho testu zde:Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:00 1. března 2016. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  1962
 • Tvl
  247
 • Cože
  150
 • Super
  149
 • Haha
  144
 • Sladký
  45


Komentáře

Expres.cz