Zpověď vražedkyně z Plzně: Jak jsem umlátila své dítě paličkou na maso?

V pondělí začal Krajský soud v Plzni projednávat případ z loňského srpna, kdy obžalovaná jednadvacetiletá žena měla umlátit svou právě narozenou holčičku paličkou na maso. Předtím ji navíc bodla nožem a praštila do hlavy o roh sprchového koutu. Proč ubila své dítě a na koho se u soudu vymlouvala?

O případu plzeňské vražedkyně nebohého miminka jsme vás informovali už loni v srpnu. Mladá matka z Plzně měla nejprve se svou dcerku praštit hlavou o roh sprchového koutu. Poté ji měla bodnout do krku a nakonec několikrát udeřit do hlavy paličkou na maso.

Žena prý těhotenství delší dobu tajila a o dítě nestála. Nakonec porodila doma a svou dceru před přítelem, který ji vyrušil v koupelně, schovala do prádelního koše.

Přítel jednadvacetileté ženy podle serveru Novinky.cz netušil, že jeho partnerka už porodila. Viděl na ní pouze krev, a tak zavolal záchranku. Přivolaní lékaři na místě zjistili, že žena již porodila

„Ta jim tvrdila, že u ní byla porodní asistentka a dítě si již odvezla. Novorozeně objevili až přivolaní policisté,“ píše se v obžalobě.

„Bezprostřední příčinou smrti dítěte bylo poranění nitrolebních struktur, pohmoždění mozku a krvácení do mozku,“ uvedli k nechutnému případu znalci.

Ženě teď hrozí doživotí.

Ženě teď hrozí doživotí.

Obžalovaná před policií nejdříve nevypovídala. U soudu ale pár slov k nepochopitelnému činu uvedla.

„Chtěla jsem jít na interrupci, ale neměla jsem na ni peníze. Přítel se změnil, víc než já ho zajímali kamarádi. Dozvěděla jsem se, že mě i podvádí. Chtěla jsem s ním ale dál zůstat. Těhotenství jsem před ním tajila, kdybych mu to řekla, tak mě vyhodí z bytu. Řekl mi, že než mít dítě, tak skočí z mostu,“ vypověděla jednadvacetiletá žena.

„Začala jsem rodit ve sprše, dítě jsem porodila, vzala ho normálně do rukou, omyla ho. Lehla jsem si na zem, slyšela jsem klíče v zámku a lekla jsem se, že přítel dítě uvidí. Bouchla jsem ho o sprchový kout, aby nebrečelo, aby ho neslyšel. Přítel za mnou přišel a zeptal se, co se stalo. Řekla jsem, že mi praskla cysta, pak zavolal sanitku. Nevěděla jsem, co dělat. Pak jsem dítě bodla. Nevím kam, ani kde jsem vzala nůž,“ pokračovala dále. O útoku paličkou ale nepromluvila.

Dítě zavraždila patrně pomocí paličky na maso a nože.

Dítě zavraždila patrně pomocí paličky na maso a nože.

Později se ale žena k tomu, že umlátila svou čerstvě narozenou dceru paličkou, přiznala. „Bouchla jsem dítě paličkou. Nevím kolikrát, ale bylo to do hlavičky,“ citoval předseda senátu její slova. „Bylo to tak,“ uvedla obžalovaná na dotaz soudu, zda je tato výpověď pravdivá. 

„Nedošlo mi, že můžu dítě usmrtit. Chtěla jsem jen, aby neplakalo. Hrozně mě to mrzí, udělala jsem hroznou věc,“ vzlykala obžalovaná.

Podle informací výše uvedeného serveru se v bytě, kde k vraždě novorozeněte došlo, pravidelně pořádaly divoké večírky.

Jednadvacetileté vražedkyni miminka teď hrozí krutý trest. V případě, že by se prokázalo, že novopečená matka vraždu plánovala, by mohlo jít až o doživotí. Pokud ale vraždila v důsledku rozrušení při porodu, dostala by nejvýše osm let.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:31 14. srpna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  10
 • Tvl
  9
 • Cože
  6
 • Super
  4
 • Haha
  4
 • Sladký
  4
Komentáře

Mohlo by vás zajímat