Politolog Trávníček: Paroubek vytrollil celou ČSSD, za úpadek ale může Sobotka!

Paroubek podle politologa Trávníčka „vytrollil“ ČSSD. | foto: Robert Zlatohlávek / Empresa Media / Profimedia.Profimedia.cz

Chvíli to vypadalo na velký návrat Jiřího Paroubka do ČSSD, teď je ale comeback expremiéra v nedohlednu. Zpátky ve straně ho totiž nechtějí pražští sociální demokraté, a tak z politické události roku nejspíše definitivně sešlo. Uškodila tato šaráda straně, nebo spíše Paroubkovi? To a ještě více Expresu prozradil politolog Matěj Trávníček.

Bývalý šéf ČSSD Jiří Paroubek se měl do „své strany“ vrátit po dlouhých šesti letech. Kdysi ho v pozici lídra strany nahradil současný Bohuslav Sobotka. Čtyřiašedesátiletý zkušený politik měl působit jako řadový člen v Cerhenicích na Kolínsku.To se ale nestane, jelikož pražští sociální demokraté jeho případný návrat zamítli. Jiří Paroubek toto rozhodnutí nechápal a prohlásil, že o návrat do ČSSD stále stojí. Navíc podle Paroubka ho nikdo nemůže odmítnout do té doby, než bude do Cerhenic oficiálně přijat.

Na celou věc hledí okem odborníka politolog Matěj Trávníček. „Ze strany Jiřího Paroubka se jedná o vyložený trolling. S Paroubkovým návratem do ČSSD totiž musí podle stanov strany souhlasit pražská ČSSD a ta už jasně řekla, že nic takového neodsouhlasí. Žádný návrat tedy patrně nebude,“ míní Trávníček.

V předvolebních průzkumech se ČSSD propadá stále hlouběji. Podle Trávníčka za to možná můžou i spory ohledně (ne)comebacku Jiřího Paroubka.

„Voliči žádné strany nemají rádi, když se strana vnitřně hádá. Vnitrostranické spory jsou spolehlivým repelentem na voličskou přízeň.“

Trávníček: Za úpadek může Sobotka

Pravý důvod úpadku ČSSD vidí Trávníček ale někde jinde.

„Osobně si nicméně myslím, že nejvíce sociálním demokratům uškodil střet Bohuslava Sobotky s prezidentem Zemanem,“ odhaluje Trávníček.

„Volič ČSSD totiž má prezidenta rád, drží ho v úctě a nelíbí se mu, když s ním (ať už oprávněně, nebo neoprávněně) vedení sociální demokracie vstupuje do sporu,“ vysvětluje svou teorii politolog Trávníček.

Čtyřiašedesátiletý Jiří Paroubek byl členem sociální demokracie už od roku 1989. V roce 2011 ale stranu opustil a založil LEV 21, což mu někteří členové ČSSD nedokážou odpustit. Z tohoto důvodu může bývalý premiér o svém velkém návratu už nejspíše jen snít.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:01 1. listopadu 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  12
 • Haha
  12
 • Trapas
  9
 • Sladký
  8
 • Cože
  7
 • Tvl
  7


Komentáře