V Praze můžete mít máslo za patnáct korun. Jak kuriózní automat funguje?

V nelehkých dobách, kdy je máslo v supermarketech k dostání za 50 i více korun, přichází kuriózní akce, která potěší nejednoho Čecha. Jedná se o takzvaný máslomat, díky kterému můžete mít tradiční 250g balení másla za pouhých patnáct korun. Jak celá věc funguje? To pro vás zjišťovala redakce Expres.cz!

Na začátek je nutné poznamenat, že celá akce s názvem „Máslomat“ má háček. Máslo za patnáct korun si zde mohou koupit pouze ti, kteří platí bezkontaktně mobilem pomocí služby Android Pay. Službu Android Pay ale nepodporují všechny banky. Máslo za patnáct korun mají možnost získat zatím pouze klienti Moneta bank, mBank, J&T banky a Komerční banky.

I tak je ale automat, který bude stát na pražském Masarykově nádraží až do čtvrtka 14. prosince, velkým hitem. Fronty někdy téměř sahají až k vlakovým soupravám! O levné máslo mají zájem důchodci, ale i mladší generace.

Máslomat pojme 200 kostek.

Máslomat pojme 200 kostek.

Do máslomatu se vejde maximálně 200 kostek. A jak vytouženou kostku másla získat? Je to velice jednoduché! 

Stačí přiložit mobil s operačním systém Android, který je pomocí výše zmíněné aplikace propojený s vaší kreditní kartou, a máslo za patnáct korun je vaše. Je to v podstatě stejné, jako když platíte kartou.

Máslomat je hitem.

Máslomat je hitem.

Někoho ale nejspíše zamrzí, že počet másel na osobu je omezený. Každý si může odnést pouze tři kusy na den.

Fotogalerie

Komentáře

Expres.cz