Chybělo málo a na letišti smrti mohl být Jágr. Střelci z Floridy hrozí trest smrti.

Šestadvacetiletému válečnému veteránovi Estebanu Santiagovi hrozí za to, že na floridském letišti Fort Lauderdale zastřelil 5 lidí trest smrti. Chybělo málo a v době střelby se na letišti mohl pohybovat i Jaromír Jágr. | foto: koláž Expres.cz

Šestadvacetiletý Esteban Santiago, který na floridském letišti Fort Lauderdale zastřelil 5 lidí a dalších deset lidí zranil, si již vyslechl obvinění. Federální prokuratura psychicky nemocného válečného veterána viní z pětinásobné vraždy, za což mu na Floridě hrozí kromě doživotí i trest smrti. Chybělo jen málo a na letišti mohl být v době střílení i Jaromír Jágr. Stačilo, aby ten večer jeho hokejový tým Florida Panthers nehrál domácí utkání.

Stačil jen jeden den a pachatel masakru na floridském letišti Fort Lauderdale si vyslechl obvinění za své činy. Šestadvacetiletý Američan portorikánského původu Esteban Santiago je federální prokuraturou Spojených států obviněn z pětinásobné metodicky spáchané vraždy, za což mu na Floridě hrozí nejen doživotní vězení, ale i trest smrti.Válečný veterán z Iráku Santiago trpěl po návratu domů na Aljašku posttraumatickým syndromem. Uzavřel se do sebe a začal být agresivní. Sám se ohlásil na FBI, že slyší hlasy, které ho nutí vraždit ve jménu ISIS a odevzdal zbraň. Ta mu ale byla za měsíc vrácena poté, co psychiatr neshledal jeho stav dostatečně vážným. Se stejnou zbraní v kufru pak odletěl na Floridu vraždit.

Podle vyšetřovatelů si Santiago sice vybíral své cíle náhodně, ale střílel s vojenskou přesností jako profesionální zabiják. Zatčený střelec během výslechů s policisty spolupracoval a nepopírá svou vinu. Stále ale opakuje, že k masakru ho donutily hlasy, které mu říkaly, že pokud někoho nazabije, bude on sám odstraněn tajnými agenty, kteří ho neustále sledují.

Kdo může děkovat bohu, že jen náhodou unikl ohrožení života je Jaromír Jágr spolu se svým hokejovým týmem Florida Panthers. Letiště Fort Lauderdale je totiž letištěm, odkud Panteři odlétají na zápasy. V pátek ale naštěstí hrála Florida proti Nashvillu doma, tudíž v době střelby nikdo na letišti nebyl. Pokud by ale byl jiný rozvrh zápasů NHL, mohlo být vše jinak.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:31 8. května 2017. Anketa je uzavřena.

 • Cože
  14
 • Super
  12
 • Trapas
  11
 • Tvl
  11
 • Haha
  7
 • Sladký
  7


Komentáře