Končím, nechci soucit! Kubišová vysvětluje, proč zazpívá naposledy

Kubišová si poslední koncerty užije. | foto: VDN Promo/ Tomáš Spáčil

Legendu českého šansonu Martu Kubišovou čekají poslední koncerty její hudební kariéry. Již 1. listopadu, přesně na den svých 75. narozenin vystoupí rodačka z Českých Budějovic před svým domovským publikem.

Podruhé v životě zažívá konec kariéry. Zatímco poprvé jí zpívat zakázal komunistický režim, a to kvůli padělané pornografii z jara roku 1969, a na obnovu své umělecké kariéry si musela počkat do roku 1989, kdy československý komunistický režim padl, tentokrát jde o její vlastní rozhodnutí.1. listopadu kariéru končím. Myslím si, že člověk má skončit v nejlepším. Říká se to nejlepší na konec. Důležité je skončit se ctí a slávou, ale rozhodně bych nerada vzbuzovala v lidech soucit,“ svěřila se Kubišová, kterou tak nyní čekají poslední veřejné koncerty jejího života.

A rozhodně svého rozhodnutí nelituje. Místo zpívání se totiž vrhne na psaní. Má v plánu totiž sepsat svůj životopis, a to ze svého pohledu. „Bude to popis toho, jak jsem svůj kaskadérský život viděla já sama. Nejdřív si ale budu muset rozmyslet, kde začnu psát,“ svěřila se Marta, která se svým fanouškům ještě naposledy představí v Chomutově, Hořovicích, Varnsdorfu, Praze a na závěr v Českých Budějovicích.

A ačkoliv jsou téměř všechny lístky vyprodané, zbývají poslední kusy. „Moc nás těší, že o Martino turné Marta naposledy je tak velký zájem, téměř všechny koncerty jsou vyprodány. Pár posledních lístků zbývá do Chomutova a Varnsdorfu. Tam mají ještě lidé možnost lístky zakoupit. Po vstupenkách do pražské Lucerny se jen zaprášilo,“ prozradil Petr Větrovský z pořádající agentury VDN Promo.

FotogalerieOhodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:38 8. února 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  11
 • Cože
  7
 • Trapas
  7
 • Tvl
  7
 • Sladký
  5
 • Haha
  4


Komentáře