Konvičkové a Bendigovi přezdívají nový Korn s Vondráčkovou: Mají ti dva na to?

  •   16:39
  • diskuse

Jan Bendig a Markéta Konvičková jsou prý jako Vondráčková a Korn. | foto: Herminapress.cz

Jan Bendig (23) a Markéta Konvičková (23) společně pracují na hudební tvorbě. Dala je dohromady nejen stejná cesta za slávou, která vedla přes Superstar, ale také chtíč vyčnívat z davu. Hudebníci, kteří aspirují na novodobé duo Vondráčková a Korn, by rádi zaujali i starší generace. Podaří se jim to?

Ještě nedávno to vypadalo, že jsou jména Jan Bendig a Markéta Konvičková zapomenuta. Jenže krásná blondýnka se objevila v show Tvoje tvář má známý hlas, kde učarovala nejen kolegy z branže, ale i tisíce diváků. Bendig zase začal pracovat na romských textech, díky kterým se stal v Česku vlastně jedinečným.Mladí umělci to proto dali dohromady a před několika měsíci představili svůj první duet. Tím ale nekončí. Jejich spolupráce podle Bendiga trvá dál a fanoušci se mají na co těšit. Lidé je dokonce mají za nového Korna s Vondráčkovou.

„Vůbec by mě nenapadlo, že by naše spolupráce byla až tak uspěšná. Na každém svém vystoupení slyším od lidí, proč nepřijela i Markéta, že nás chtějí slyšet vystupovat společně,“ svěřil se Expres.cz Bendig, který s talentovanaou blondýnkou pracuje na další skladbě.

„Nahráli jsme nový singl, k němuž jsme před pár dny natočili i klip ve slunném Tunisku. Myslím si, že ani to nebude naše poslední spolupráce. Od spousty lidí slýcháme, že jsme Vondráčková a Korn nové generace. A vůbec to nebereme jako výsměch, ale jako velkou poctu,“ dodal zpěvák, který by se s kolegyní rád dostal k předním umělcům na hudební scéně.

Otázkou však je, zda se jim to podaří. Dnešní hudební svět je velmi uzavřený a staří bardi mezi sebe málokoho pustí. Nutno však podotknout, že Konvičková a Bendig vnáší na českou scénu novou energii a získávají si obdiv i těch nejúspěšnějších.

Vždyť právě Konvičková hostovala například na dvou koncertech Vojty Dyka, se kterým se poznala během komerční show na Nově a Bendigovy texty si na koncertech prozvěvují i ti nejstarší.

Dokázali navíc překonat obrovský zájem během Superstar a následnou hořkou chuť showbyznysu. I přes několik přešlapů, které mnohdy byly velmi neuvážené, se teď vrací na scénu jako vyspělí muzikanti a nám nezbývá, než jejich cestu bedlivě sledovat.

Držme jim palce.

Fotogalerie

Komentáře