Nejde o islám, dívky nemusí ukázat prsa, aby byly sexy, říká první modelka v hidžábu

Čtyřiadvacetiletá modelka Mariah Idrissi se proslavila kampaní pro H&M, v níž měla na hlavě hidžáb. | foto: koláž Expres

Před časem jedny nadchla a druhé pobouřila, když se s šátkem na hlavě ukázala v kampani módního domu H&M. Odvážný krok jí vynesl mezinárodní popularitu a kontrakt s modelingovou agenturou, a tak se v Londýně žijící muslimka Mariah Idrissi stala první profesionální „modelkou v hidžábu“.

Začínala jako neznámá dívka s šátkem na hlavě, dnes čtyřiadvacetiletou modelku Mariah Idrissi na Instagramu sleduje padesát tisíc lidí.V Londýně žijící muslimka si vysloužila přezdívku „první modelka v hidžábu“, protože právě šátek, který si Mariah umí zavázat na tisíc způsobů, je jejím poznávacím znamením.

„Jsem hrdá na to, že jsem muslimka, rozhodně se nestydím, ale ani nemám potřebu vysílat vzkaz; zahalování je skvělé, tedy islám je skvělý. Chci říct, že i bez výstřihu a krátké sukně může být žena sexy, bez ohledu na víru,“ říká Mariah, která je první muslimkou, co podepsala smlouvu s velkou modelingovou agenturou.

Poté uzavřela smlouvu s modelingovou agenturou a začalo se jí přezdívat „první modelka v hidžábu“.

Dívka pomohla rozmachu tzv. modest fashion, která vychází právě z principů muslimského oblékání, a je postavená na dlouhých šatech a sukních. Dokonce na Instagramu přímo založila hashtag #ModestFashion, aby ukázala, že tento trend se netýká jen jí.

Modest fashion vycházející z principů muslimského odívání se stává trendem, který si oblíbily i světové topmodelky, například Miranda Kerr (vlevo).

Modest fashion vycházející z principů muslimského odívání se stává trendem, který si oblíbily i světové topmodelky, například Miranda Kerr (vlevo).

Podle Mariah se tato móda do popředí dostává hlavně proto, že ženy samy jsou už otrávené, tím, jak je módní řetězce svými modely neustále tlačí do toho, aby chodily téměř polonahé.

„To nemá nic společného s islámem, holky prostě už nebaví ukazovat prsa!“ vykřikuje s úsměvem modelka, která už spolupracovala i s módní značkou Dolce & Gabbana.

Na první focení šla ještě s povolením rodičů, teď už si zakázky vybírá a práci bere jako příležitost, jak se stát vzorem pro dospívající dívky - takových idolů totiž sama v dětství prý moc neměla.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 3:00 1. května 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  109
 • Tvl
  40
 • Super
  37
 • Cože
  18
 • Haha
  15
 • Sladký
  13


Komentáře